Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Gwar na Pasażu Majewskiego i skwerze im. Barbary Wachowicz-Napiórkowskiej

Niezbyt sprzyjająca pogoda nie przeszkodziła licznie zgromadzonym łodzianom podczas „Pikniku z rewitalizacją”, który odbył się na Pasażu Majewskiego, łączącym ulice Włókienniczą i Jaracza. Obok pikniku prezentującego rewitalizację obszarową zorganizowana została także na nowo powstałym w ramach rewitalizacji skwerze im Barbary Wachowicz-Napiórkowskiej konferencja plenerowa dedykowana kończącemu się projektorowi 1 ROCŁ. Jednym z przewodników po tym gruntownie odnowionym obszarze była Wiktoria Majewska, żona architekta Hilarego Majewskiego.

W rolę małżonki słynnego twórcy Łodzi wcieliła się przebrana w kostium z epoki przełomu XIX i XX wieku animatorka, która oprowadzała uczestników po pieczołowicie odrestaurowanej willi, będącej prawdziwą ozdobą ul. Włókienniczej.

W ramach wydarzenia odbyły się również spacery z przewodnikiem po całym zrewitalizowanym kwartale. Obecni na wydarzeniu mieszkańcy mogli zagrać na skwerze w wielkoformatową grę dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w której pytania dotyczyły rewitalizacji. Odbyły się również warsztaty no-waste dla dzieci i młodzieży w zakresie tworzenia pacynek ze skarpetek - ta nawiązanie do ważnych funkcji, które pojawiły się na ulicy Włókienniczej takich jak miejskie przedszkole czy domy dziecka (w tym rodzinny). Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w dedykowanej wydarzeniu fotobudce z gadżetami w stylu retro. W ramach wydarzenia została także ustawiona wystawa plenerowa, dokumentująca dokonania m.in. Projektu 1 Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi. Po wydarzeniu wystawę można przez kolejny tydzień oglądać na pasażu Majewskiego.

Kontakt