Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 1 marca 2024

MPK Łódź testowało tory na Legionów. 4 marca wrócą tam tramwaje [ZDJĘCIA]

TAnd

W czwartek, 29 lutego odbyły się kolejne jazdy... więcej

czwartek, 29 lutego 2024

Łódź zielenieje. W 2024 r. przybędzie aż 52 tys. nowych drzew! [SZCZEGÓŁY]

ML

Tysiące nowych drzew pojawią się w całej Łodzi w... więcej

Willa Frankela przy Sienkiewicza odzyskuje dawną świetność! To jak cofnięcie się w czasie [ZDJĘCIA]

Kończą się prace przy odnowie willi Maurycego Frankela. Perełka z ul. Sienkiewicza zachwyca urodą tak, jak przed stu laty, kiedy ją wzniesiono.

Na zdjęciu stan prac na zewnątrz willi Frankela przy ul. Sienkiewicza 26

Budynki odnawiane w ramach programu rewitalizacji to bardzo często zabytki. Nic dziwnego, mówimy przecież o historycznym centrum Łodzi. Jednym z nich jest willa przy ul. Sienkiewicza 26 – dawna rezydencja Maurycego Frankela z końca XIX wieku, która dzięki gruntownemu remontowi odzyskała oryginalny blask. Prace zmierzają już do finiszu.

– W ostatnich tygodniach wykonawca układał płytki na ścianach, podłogach i na poddaszu, zamontował też grzejniki i rozprowadzał instalacje elektryczne i telekomunikacyjne. Trwają ostatnie prace przy stolarce, gładziach i balustradach. Przed nami jeszcze układanie kostki wokół budynku, montaż mebli miejskich oraz nasadzenia – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Gmach został odnowiony po sam dach. Z zewnątrz udało się mu przywrócić oryginalny kształt. We wnętrzach nie zachowały się, niestety, elementy XIX-wiecznego wyposażenia. W zabytkowej willi na piętrze powstały biura, a na parterze lokal użytkowy, w którym przyszły najemca będzie mógł urządzić restaurację.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt