Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 26 lutego 2024

Koniec remontu placu Wolności. Przyjdź na spotkanie i oceń efekty modernizacji!

ML

Do finału zbliża się wyczekiwana przez łodzian... więcej

Sadzą drzewa przy placu Wolności. Ulica Legionów będzie zielona! [ZDJĘCIA]

ML

Przy remontowanych ulicach Legionów i Cmentarnej... więcej

Rusza nabór na dotacje do zazieleniania!

Patrycja Wojtaszczyk

Od 26 lutego do 25 marca 2024 r. można składać... więcej

Remont Ogrodowej coraz bliżej końca. Otwarcie odcinka ważnego dla kierowców

Ulica Ogrodowa jest przebudowywana na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Gdańskiej. Właśnie zakończył się jeden z etapów remontu - w piątek (24 listopada) dla kierowców otwarty zostanie odcinek pomiędzy ul. Cmentarną i Karskiego.

Na zdjęciu odcinek ul. Ogrodowej na wysokości nieruchomości pod numerem 26

Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Ogrodowej oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół. W ulicy zmodernizowano wodociągi i kanalizację oraz sieci energetyczną i gazową. Jezdnia w rejonie cmentarza przy ul. Ogrodowej ma 6,5 m szerokości i nową, gładką nawierzchnię. Wzdłuż ulicy wyznaczono miejsca do parkowania. Po obu stronach jezdni położono szerokie chodniki, które dla bezpieczeństwa i dobrej widoczności są wyniesione. W ramach inwestycji uporządkowana została również zieleń. 

Finał przebudowy całej ul. Ogrodowej jeszcze w 2023 roku.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Ogrodową, Zachodnią Legionów, Gdańską wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt