Niedługo będziemy mogli odwiedzać odnowiony park Staromiejski. Ekipa budowlana kończy tu prace, głównie przy alejkach. – W parku pojawiło się mnóstwo nowego wyposażenia - plac zabaw i siłownia plenerowa, nieduży amfiteatr koło Przystanku Architektura, fontanny, ażurowe bramy, i altany. Wróciły kultowe stoliki do gry w szachy i warcaby, odnowiono stare rzeźby. Zupełną nowością jest wybudowanie trzech toalet publicznych przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością – opowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.
Zieleń w parku jest czymś oczywistym, ale warto wspomnieć, że zmieniony park Staromiejski to także zrekultywowane trawniki, nowe rabaty z nowymi nasadzeniami. A wszystko zaopatrzone w automatyczny system nawadniania. Nie zapomniano o nowym oświetleniu, ławkach, koszach, stojakach na rowery.
Słynny park Śledzia, nazywany tak, ponieważ przed II wojną światową był tu targ rybny, stanowi jedną z najważniejszych przestrzeni publicznych w tej części miasta. W ramach inwestycji przebudowano zniszczone nawierzchnie alejek, które tworzą teraz nową oś widokową biegnącej od ul. Zachodniej do zbiornika wodnego we wschodniej części parku - śladem naturalnego koryta schowanej dziś pod ziemią rzeki Łódki.
Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.