Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 24 kwietnia 2024

Stół wodny w pasażu Schillera! W majówkę popłynie na nim... rzeka! [ZDJĘCIA]

ML

W pasażu Schillera stoi stół z mapą dawnej Łodzi.... więcej

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Podsumowanie projektu T-Factor

Patrycja Wojtaszczyk

W ubiegły czwartek w Fabryce Aktywności Miejskiej... więcej

Zabudują pusty narożnik Kilińskiego z Nawrot. Rozpoczęły się prace przy nowym osiedlu Flora

Przy skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z ul. Nawrot rozpoczęły się prace ziemne na placu budowy inwestycji mieszkaniowej Flora, współczesnej wielkomiejskiej kamienicy, której budowę jeszcze w 2023 r. zapowiedziała firma King Cross.

Kolaż powstały z połączenia zdjęcia narożnika ulic Nawrot i Kilińskiego oraz wizualizacji nowej inwestycji mieszkaniowej "Flora", która powstać ma u zbiegu ww. ulic

Na niezagospodarowanym od wielu lat narożniku (ostatnio służył za parking) stanie 8-kondygnacyjny (w najwyższej części) apartamentowiec, który nowoczesną bryłą, nawiązującą do XIX-wiecznych łódzkich tradycji architektonicznych, ma wpisywać się w historyczne otoczenie i domykać pierzeje obu ulic. Ma szczycić się także wyjątkowym łódzkim akcentem – na elewacji parteru widnieć będą cytaty z „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta. 

Budynek ma oferować 162 mieszkania oraz 116 miejsc parkingowych na terenie posesji i w podziemnym garażu z wjazdem od ul. Kilińskiego. Zewnętrzna bryła budynku wzbogacona zostanie stylowymi balkonami i tarasami. Elewacja koloru piaskowca ma komponować się z pozostałą zabudową ulic Nawrot oraz Kilińskiego. Za sprawą zielonych dachów oraz wypełnionego bujną roślinnością atrium nowy gmach będzie wizualnie spójny z pobliskim parkiem im. Sienkiewicza, do którego mieszkańcy „Flory” będą mieć bezpośrednie wejście. Lokale na parterze przeznaczone zostaną na działalność usługowo-handlową (łącznie 830 mkw.).

Kontakt