Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 23 lipca 2024

Remont Jaracza. Kiedy rozpoczną się prace nad nową nawierzchnią?

red

Firma Jagez wygrała ogłoszony przez Zarząd... więcej

poniedziałek, 22 lipca 2024

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Na etapie ostatnich prac wykończeniowych jest... więcej

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

Zabytki z ulicy Rewolucji 1905 r. znów olśniewają. Kończy się remont trzech kamienic [ZDJĘCIA]

Dobiega końca kompleksowy remont w kamienicach przy ul. Rewolucji 1905 r. 13, 15 i 17. Powstało tu ponad 50 mieszkań komunalnych, nowoczesne lokale dla biznesu i świetlice środowiskowe. Zmieniły się także podwórka, które wreszcie będą zielone i przyjazne mieszkańcom.

Na zdjęciu trzy remontowane nieruchomości przy ul. Rewolucji 1905 r. pod numerami (od prawej) 13, 15 i 17

W budynkach trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Ekipy wykonawcy zobaczymy zarówno we wnętrzach, jak i przy zagospodarowaniu podwórek, gdzie powstają miejsca spotkań i odpoczynku dla starszych mieszkańców oraz przestrzeń do zabawy dla najmłodszych.

Generalne remonty

Wszystkie trzy kamienice przeszły kompleksową modernizację - wymienione zostały instalacje, przebudowano wnętrza, odnowiono stolarkę i podłogi. W budynkach powstały 52 mieszkania komunalne oraz pięć lokali dla przedsiębiorców. Będą tu działać także dwie świetlice środowiskowe z udogodnieniami dla dzieci z niepełnosprawnościami. Lokale są wyposażone we wszystkie media, w tym zostały podłączone do centralnego ogrzewania i sieci światłowodowej. Dzięki remontom kamienice zachwycają zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wrażenie robi także mural zdobiący ścianę budynku spod numeru 15. To charakterystyczne „kurki” – motyw, który został odkryty podczas modernizacji kamienicy przy ul. Legionów 20.

Zielone podwórka

Zmieniają się także podwórka, na których pojawiły się ławki i zielone altany, a obecnie trwają nasadzenia zieleni. Przy ul. Rewolucji 1905 r. 13 posadzonych zostanie ponad 200 roślin, w tym drzewa, krzewy i kwieciste pnącza oraz zmieniające kolory winobluszcze. Pod numerem 15 zasadzone zostaną dereń, krzewuszka i dzikie wino, natomiast na podwórku przy ul. Rewolucji 1905 r. 17 kilkaset krzewów oraz pnączy, pachnąca i bogata w kwiaty wisteria oraz okazałe klony i graby. Pośród zieleni zamontowane zostaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt