Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Fabryki przy Sienkiewicza odkrywają wnętrza. Wcześniej była tu ruina! [ZDJĘCIA]

Spektakularną metamorfozę przeszły stare fabryki przy pasażu Schillera. Można już podziwiać ich odnowione elewacje, ale imponujące są też zmiany w zrujnowanych wcześniej wnętrzach, gdzie trwają jeszcze prace murarskie, stolarskie i instalacyjne.

Kolaż powstały z połączenia trzech zdjęć inwestycji realizowanej przy ul. Sienkiewicza 61a i Sienkiewicza 63

W budynku przy ul. Sienkiewicza ul. 61 (2,5 tys. mkw.) powstały dwa lokale dla biznesu oraz kilkadziesiąt pomieszczeń biurowych dla ponad 200 pracowników.  Pod numerem 63 (1340 mkw.) w piwnicy i na parterze urządzono pomieszczenia na lokale gastronomiczne, a na czterech piętrach – 28 lokali dla biznesu.

Fabryki przy ul. Sienkiewicza 61A i 63 to część bogatej historii przemysłowej Łodzi. Już pod koniec XIX w. działały w nich przędzalnia kamgarnu Kopela oraz fabryka pończoch Józefowicza. Obiekty wielokrotnie zmieniały właścicieli i przeznaczenie. Funkcjonowały tam m.in. tkalnia wyrobów wełnianych i bawełnianych oraz fabryka knotów i sznurowadeł. Z czasem budynki opustoszały i popadły w ruinę. Wkrótce wróci do nich życie.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt