Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 8 listopada 2024

Co sądzisz o pasażu Anny Rynkowskiej i skwerze Lecha Kunki?

Patrycja Wojtaszczyk

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łodzi do... więcej

czwartek, 7 listopada 2024

środa, 6 listopada 2024

Piotrkowska 34 - jedna z kamienic przeznaczonych do rewitalizacji

Co z przedsiębiorcami w 9 kwartale ROCŁ?

Patrycja Wojtaszczyk

Już w najbliższy czwartek, 7 października,... więcej

Nowe Centrum Łodzi. Przy Wodnej powstanie 214 mieszkań. Usługi, zielone patia i boksy rowerowe

214 mieszkań, 8 lokali usługowych, zielone patia z tarasami, boksy rowerowe i pakiety antysmogowe. Przy ulicy Wodnej 3 powstanie kolejna inwestycja deweloperska, która przeobraża Nowe Centrum Łodzi w przyjazną przestrzeń do zamieszkania i spędzania tam czasu. III kwartale 2026 roku Duda Development – inwestor Dyfrakcji Łódzkiej, bo tak nazywa się to przedsięwzięcie – odda mieszkania do użytku.

Wizualizacja przedstawiająca inwestycję mieszkaniową "Dyfrakcja Łódzka" przy ul. Wodnej 3

– Nasz pomysł na Dyfrakcję Łódzką wziął się wprost z łódzkich fabryk. To one nas zainspirowały. Chcemy, by budynki nawiązywały do powszechnie znanej czerwonej cegły, a jednocześnie wpisywały się w nowoczesne trendy architektoniczne – dodał architekt Dyfrakcji Łódzkiej Jakub Pawlak z Unicorn Architecture.

Dyfrakcja Łódzka to niejedyna inwestycja firmy Duda Development w Łodzi. Wcześniej inwestor ten wybudował Diasferę Łódzką, również budynki mieszkaniowe, znajdujące się na ulicy Jana Kilińskiego 138. Zadbano także o jej otoczenie, bowiem na ścianie kamienicy, która sąsiaduje z inwestycją, w 2021 roku pojawił się wielkoformatowy mural autorstwa Macieja Polaka i Martyna Gilla, a na terenie osiedla znajduje się drugi z malunków.

W przyszłym roku dzięki współpracy Miasta z Duda Development, tuż obok Diasfery Łódzkiej powstanie zielony skwer. Posadzone zostaną tam 3 kasztanowce, a także pojawią się rabaty z miododajnymi roślinami z elementami nawiązującymi do secesji. Ustawiona zostanie mała architektura – ławki i kosze na śmieci w postaci łukowo wygiętych ławek (również nawiązanie do secesji) i tablicy edukacyjnej z informacjami o posadzonych roślinach.

Kontakt