Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 1 marca 2024

MPK Łódź testowało tory na Legionów. 4 marca wrócą tam tramwaje [ZDJĘCIA]

TAnd

W czwartek, 29 lutego odbyły się kolejne jazdy... więcej

czwartek, 29 lutego 2024

Łódź zielenieje. W 2024 r. przybędzie aż 52 tys. nowych drzew! [SZCZEGÓŁY]

ML

Tysiące nowych drzew pojawią się w całej Łodzi w... więcej

27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród młodych ludzi do 30. roku życia.

Z Unii Europejskiej pozyskaliśmy ponad 27 mln złotych na stworzenie ponad tysiąca miejsc pracy. Jeżeli uda nam się wciągnąć do projektu młode bezrobotne osoby, jest ogromna szansa, że w 2022 roku bezrobocie wśród młodych ludzi będzie na zerowym poziomie, a poziom ogólnej stopy bezrobocia spadnie w Łodzi z obecnych 4,7 % do poziomu już bliskiego 4 procent. Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród młodych ludzi do 30. roku życia.

- Mamy pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na płatne staże czy na prace interwencyjne. Możemy tym programem objąć ponad 1300 młodych łodzian. Zgłaszajcie się. Bierzcie pieniądze, Zakładajcie firmy. Dostaniecie finansowe wsparcie, żeby okrzepnąć na rynku, a potem wszystko będzie zależało od waszej zaradności i pracowitości – zachęcała podczas konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Jak poinformował Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, projekt skierowany do osób poniżej 30 roku życia obejmuje różne formy wsparcia. Jedna droga to rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej przy pomocy finansowej na poziomie ok. 30 tys. zł. Ponadto w grę wchodzą również płatne staże, wyposażanie lub doposażenie stanowisk pracy, prace interwencyjne, czy bony na zasiedlenie.

Program ruszył od stycznia br. i potrwa do końca 2021 roku, a całkowita kwota wsparcia wynosi 27,4 mln zł. To powinno wystarczyć, aby każdy młody człowiek szukający pracy w Łodzi znalazł właściwą pomoc i aby do poziomu zerowego sprowadzić wskaźnik bezrobocia w tej grupie wiekowej.

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne do 30 roku życia, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi i tam należy kierować odpowiednie wnioski.

Kontakt