Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 18 września 2020

Teraz trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 29 - Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Część kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. musiała... więcej

środa, 16 września 2020

Przebudowane ulice Wolborska i Podrzeczna połączą Stary Rynek z parkiem Staromiejskim - Paweł Łacheta / UMŁ

Łódź rewitalizuje ul. Wolborską i Podrzeczną

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zmieniamy dolinę Łódki. To jeden z najciekawszych... więcej

czwartek, 10 września 2020

Ulica Północna - wizualizacja

Łódź Rewitalizuje. Ogrodowa i Północna

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Wypracowaliśmy najlepsze rozwiązania dla ul.... więcej

Adopcje zwierząt z łódzkiego schroniska na nowych zasadach

Od 18 maja będzie można znów adoptować zwierzę z łódzkiego Schroniska dla Zwierząt. Przez ostatnie dwa miesiące, ze względu na epidemię, adopcje były wstrzymane. Teraz wracamy w nowej formule, dostosowanej do panujących warunków.

Od 18 maja będzie można znów adoptować zwierzę z łódzkiego Schroniska dla Zwierząt. , fot. Archiwum UMŁ

- Statystycznie epidemia dla zwierzaków była przyjaznym czasem. Napływ zwierząt do schroniska był zdecydowanie mniejszy niż w porównywalnych okresach w latach poprzednich. Ale w ostatnich dniach pojawiały się głosy mieszkańców, żeby umożliwić adopcję online. Przeanalizowaliśmy bardzo dokładnie, jak to wygląda w innych schroniskach i wypracowaliśmy własną formułę – informuje Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu w Urzędzie Miasta Łodzi.

- W czasie kiedy schronisko było zamknięte, otrzymywaliśmy mnóstwo zapytań o adopcję zwierząt i tak sobie myślę, że jeżeli ci wszyscy zainteresowani zgłoszą się do schroniska, to mamy szansę, żeby schronisko świeciło pustkami – dlatego zapraszamy już od poniedziałku – mówi Marta Olesińska, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Łodzi.

Żeby adoptować zwierzę – psa lub kota trzeba przede wszystkim wybrać je spośród wszystkich zwierząt aktualnie przebywających w schronisku. Można to zrobić poprzez stronę schroniska www.schronisko-lodz.pl. Kiedy już uda się wybrać maksymalnie trzy zwierzaki, trzeba skontaktować się ze schroniskiem drogą mailową schronisko.biuro@o2.pl.

- Po tych wszystkich formalnościach będziemy umawiać zainteresowanych na konkretny dzień i godzinę na zapoznanie ze zwierzakiem, no i jeśli zapoznanie przebiegnie pozytywnie, tzn. jeśli pies bądź kot zdecyduje, czy chce spędzić resztę życia z tą rodziną, bo to przecież zwierzę o tym decyduje, to tego dnia oczywiście będzie można wyjść z tym zwierzakiem do domu – dodaje Marta Olesińska.

Aktualnie w schronisku przebywa około 320 psów i 40 kotów.

Powiązane pliki

Kontakt