Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 10 lipca 2020

Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada.... więcej

czwartek, 9 lipca 2020

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej... więcej

Roboty rozbiórkowe w kamienicy przy ulicy Wschodniej 20 , fot. Sebastian Glapiński

Łódź rewitalizuje na ulicy Wschodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Wystartowały prace w kolejnej już kamienicy, w... więcej

Adopcje zwierząt z łódzkiego schroniska na nowych zasadach

Od 18 maja będzie można znów adoptować zwierzę z łódzkiego Schroniska dla Zwierząt. Przez ostatnie dwa miesiące, ze względu na epidemię, adopcje były wstrzymane. Teraz wracamy w nowej formule, dostosowanej do panujących warunków.

Od 18 maja będzie można znów adoptować zwierzę z łódzkiego Schroniska dla Zwierząt. , fot. Archiwum UMŁ

- Statystycznie epidemia dla zwierzaków była przyjaznym czasem. Napływ zwierząt do schroniska był zdecydowanie mniejszy niż w porównywalnych okresach w latach poprzednich. Ale w ostatnich dniach pojawiały się głosy mieszkańców, żeby umożliwić adopcję online. Przeanalizowaliśmy bardzo dokładnie, jak to wygląda w innych schroniskach i wypracowaliśmy własną formułę – informuje Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu w Urzędzie Miasta Łodzi.

- W czasie kiedy schronisko było zamknięte, otrzymywaliśmy mnóstwo zapytań o adopcję zwierząt i tak sobie myślę, że jeżeli ci wszyscy zainteresowani zgłoszą się do schroniska, to mamy szansę, żeby schronisko świeciło pustkami – dlatego zapraszamy już od poniedziałku – mówi Marta Olesińska, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Łodzi.

Żeby adoptować zwierzę – psa lub kota trzeba przede wszystkim wybrać je spośród wszystkich zwierząt aktualnie przebywających w schronisku. Można to zrobić poprzez stronę schroniska www.schronisko-lodz.pl. Kiedy już uda się wybrać maksymalnie trzy zwierzaki, trzeba skontaktować się ze schroniskiem drogą mailową schronisko.biuro@o2.pl.

- Po tych wszystkich formalnościach będziemy umawiać zainteresowanych na konkretny dzień i godzinę na zapoznanie ze zwierzakiem, no i jeśli zapoznanie przebiegnie pozytywnie, tzn. jeśli pies bądź kot zdecyduje, czy chce spędzić resztę życia z tą rodziną, bo to przecież zwierzę o tym decyduje, to tego dnia oczywiście będzie można wyjść z tym zwierzakiem do domu – dodaje Marta Olesińska.

Aktualnie w schronisku przebywa około 320 psów i 40 kotów.

Powiązane pliki

Kontakt