Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 2 czerwca 2023

Kamienice w Łodzi pięknieją dzięki miejskim dotacjom. Łącznie 30 remontów [ZDJĘCIA]

red

Struga 17 i Legionów 51. W tych kamienicach kończą... więcej

Kamienica Siemensa w Łodzi. Jak zmieni się Piotrkowska 96? [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Jeszcze w 2023 r. rozpocznie się remont... więcej

Alchemium Politechniki Łódzkiej pnie się do góry! Trwa druga faza budowy [ZDJĘCIA]

Trwa druga faza budowy obiektów dla Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, który dzięki inwestycji zyska nowe budynki dydaktyczno-laboratoryjne.

Na zdjęciu trwająca budowa Alchemium w kampusie Politechniki Łódzkiej widziana od strony ul. Żeromskiego

Realizacja Alchemium – nowych gmachów na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej – jest podzielona na dwa etapy. We wrześniu 2021 roku do dyspozycji studentów i pracowników zostało oddane centrum konferencyjno-dydaktyczne. W budynku znajdują się sale komputerowe i dziekanat wydziału, a także największa aula na całej uczelni, która może pomieścić 500 osób. Za realizację pierwszego etapu budowy Alchemium odpowiadała firma Budimex.

Do już działającego gmachu dołączą za nieco ponad rok trzy czteropiętrowe budynki o nowoczesnej bryle oraz częściowo szklanej, częściowo kamiennej elewacji. Do użytku zostanie oddanych około 130 nowoczesnych laboratoriów. Wnętrza, w tym podziemne, wypełnią pomieszczenia techniczne, magazyny, warsztaty oraz pomieszczenia administracyjne. Kompleks będzie wyposażony w BMS, czyli system zarządzania budynkami, który m.in. pozwoli na kontrolę dostępu do pomieszczeń oraz instalacji teletechnicznych.

Alchemium gotowe w 2024 r.

Przy ul. Żeromskiego widać już dobrze postępy na budowie. Wykonawcą tej części inwestycji jest firma Alstal, która za swoje usługi zainkasuje ponad 108 mln zł. Jeśli prace będą przebiegać zgodnie z planem, nowe budynki Alchemium będą gotowe w połowie 2024 r.

Kontakt