Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 18 sierpnia 2022

Rewitalizacja Starego Rynku. Archeolodzy odkopali ponad tysiąc artefaktów!

ML / ŁÓDŹ.PL

Trwają prace na Starym Rynku. Czeka go gruntowny... więcej

Dziura przy Piotrkowskiej 58 przestanie straszyć? PGE sprzedaje działkę

red / ŁÓDŹ.PL

W miejscu dawnej kamienicy przy Piotrkowskiej 58... więcej

środa, 17 sierpnia 2022

10-piętrowy wieżowiec powstaje przy Kilińskiego 127. Był tu mural „Jerzyk", a teraz?

Piotr Jach / ŁÓDŹ.PL

Nowy budynek o funkcji hotelowo-mieszkaniowej... więcej

Było szaro, będzie zielono. Remonty placu Wolności, placu Dąbrowskiego i Starego Rynku [WIZUALIZACJE]

Trwają prace remontowe przy placu Wolności i na Starym Rynku. W przyszłym roku natomiast rozpocznie się przebudowa placu Dąbrowskiego.

Wizualizacja rynku Starego Miasta po planowanym remoncie

Plac Wolności

To prawdopodobnie wywołująca najwięcej emocji inwestycja w Łodzi. Betonowy ośmioboczny rynek zmieni się diametralnie. Ruch kołowy zostanie przeniesiony na północną stronę, a dodatkowo przystanki tramwajowe będą połączone z autobusowymi, aby pasażerowie mogli się łatwiej przesiadać. 

Wszystko po to, aby południowa część placu, ta po stronie ul. Piotrkowskiej, zamieniła się w zielony skwer i miejsce relaksu. Będzie tu można nie tylko odpocząć w cieniu drzew, ale także wpaść na jarmark, bo centralna część zostanie przystosowana do okazjonalnego handlu.

Stary Rynek

Zielone zmiany nie ominą także rynku Starego Miasta. Zyska on całkowicie nową nawierzchnię, pozbawioną barier architektonicznych, brakującą, czwartą „ścianę” drzew, wzdłuż ul. Nowomiejskiej, oraz pawilon, w którym pod dachem może powstać kawiarnia i kwiaciarnie.

To nie koniec, bo również na środku placu zostaną urządzone nowe gazony z rabatami i drzewami. Obelisk z tablicą upamiętniająca nadanie Łodzi praw miejskich zostanie przeniesiony na stronę północną.

Plac Dąbrowskiego

Na zielone zmiany w tym miejscu mieszkańcy czekali właściwie odkąd tylko… zobaczyli plac po przebudowie w 2009 r. To jedna z najgorszych inwestycji w mieście wpisująca się w krytykowany trend betonowania miejskich placów. Czas to naprawić.

Na pl. Dąbrowskiego wrócą drzewa, a siermiężna fontanna zasłaniająca Operę zostanie przebudowana. W centralnej części zachowana zostanie istniejąca posadzka, a bliżej ul. Narutowicza powstaną pawilony, aby kwiaciarki z placu miały bardziej komfortowe warunki pracy.

Kontakt