Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 2 czerwca 2023

Kamienice w Łodzi pięknieją dzięki miejskim dotacjom. Łącznie 30 remontów [ZDJĘCIA]

red

Struga 17 i Legionów 51. W tych kamienicach kończą... więcej

Kamienica Siemensa w Łodzi. Jak zmieni się Piotrkowska 96? [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Jeszcze w 2023 r. rozpocznie się remont... więcej

Dawna szkoła przy Pogonowskiego 34 w remoncie. Co tu powstanie? [ZDJĘCIA]

W budynku dawnej szkoły przy ulicy Pogonowskiego 34 trwa przebudowa. Powstaje tu nowe miejsce na mapie Łodzi - Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego.

Kolaż stworzony z dwóch zdjęć: po lewej stronie budynek frontowy Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego, które powstaje przy ul. Pogonowskiego 34 oraz wnętrze jednego z pomieszczeń Centrum w trakcie prac remontowych

Inwestycja w ubiegłym roku została na kilka miesięcy wstrzymana. Inwestor musiał rozwiązać umowę w wykonawcą i wybrać kolejnego. W tej chwili przeszkody są już za nami. Prace na budowie zostały wznowione i idą pełną parą mówi Agnieszka Kowalewka-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Pogonowskiego 34 - co w planach inwestycji?

Inwestycja obejmuje cztery budynki o łącznej powierzchni 3,5 tys. m kw. Zakres przebudowy to wzmocnienie konstrukcji budynków, wymiana instalacji, odświeżenie pomieszczeń, ponadto zamontowany zostanie nowy dach, a elewacja budynków zostanie odnowiona. W budynkach pojawią się windy i podjazdy zapewniające dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Część nawierzchni podwórka zostanie wykonana z kostki betonowej, a na części zostaną posadzone krzewy i drzewa. Na podwórku powstanie przyjazna przestrzeń z altaną, ławkami, nie zabraknie stojaków na rowery oraz wiaty służącej za parking dla wózków. 

Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego

– W ramach programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi uruchomimy Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego, czyli takie miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Łodzi znajdujący się w potrzebie będzie mógł znaleźć kompleksową pomoc – zapowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przy ul. Pogonowskiego 34 znajdzie się centrum treningu umiejętności społecznych z piętnastoma mieszkaniami treningowymi, w których będą mogły zamieszkać również rodziny, co jest nowością przy takich działaniach.

Powstanie w tym miejscu również klub integracji społecznej, czyli miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje. W planach jest również stworzenie międzypokoleniowego klubu podwórkowego oraz przestrzeni dla organizacji pozarządowych.

Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego, które mieścić się będzie w budynku przy ulicy Pogonowskiego, przewiduje wieloaspektowe wsparcie osób wykluczonych społecznie oraz ma na celu rozwój i integrację społeczności lokalnej. 

Finał inwestycji to IV kw. 2023, a jej wartość to ponad 16 mln zł.

Kontakt