Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 6 lutego 2023

Ul. Kopernika się rozbudowuje. Nowe budynki i spektakularny remont [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W zwartej zabudowie ul. Kopernika toczą się... więcej

Salezjańskie Szkoły Rzemiosł w Łodzi. Rozbudowa i nowa klasa dzięki PKP Intercity

Piotr Jach

We wtorek, 31 stycznia, Salezjańskie Szkoły... więcej

Remont Rewolucji 1905 r. Zmiany w ruchu pomiędzy Sterlinga a Uniwersytecką

ML

Trwa przebudowa odcinka ulicy Rewolucji 1905 r.... więcej

Dwie kamienice przy Nawrot odzyskują blask. Jedna niszczała przez 30 lat! [ZDJĘCIA]

Pięknieją dwie kamienice na krótkim odcinku ul. Nawrot – między ul. Piotrkowską i ul. Sienkiewicza. Jedna z nich dostała nowe życie po 30 latach!

Kolaż składający się z dwóch zdjęć: po lewej stronie widok na elewację kamienicy przy ul. Nawrot 2a, po prawej stronie widok na elewację kamienicy przy ul. Nawrot 13

Przy ul. Nawrot 2A dobiega końca remont frontowej elewacji, realizowany przez wspólnotę mieszkańców z miejskim dofinansowaniem (182 tys. zł) z programu dotacji na remonty i renowacje obiektów w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji. W 2022 r. magistrat współfinansował łącznie 27 takich inwestycji. 

Kamienica przy Nawrot niszczała 30 lat!

Jeszcze bardziej spektakularną metamorfozę, bo całościową, przechodzi wpisana do gminnego rejestru zabytków kamienica przy ul. Nawrot 13. Przez ponad 30 lat niszczała, niezamieszkana po wybuchu gazu, do którego doszło w niej jesienią 1987 r. Popadający w ruinę dom kupiła grupa prywatnych inwestorów, która podjęła się jego kapitalnego remontu. Trwa on już ponad 2 lata, ale pieczołowicie odnowioną fasadę, bogatą w detale architektoniczne, można podziwiać już od paru miesięcy. W środku toczą się jeszcze prace budowlane, które mają zakończyć się w połowie 2023 r. Inwestorzy zapowiadają 46 mieszkań klasy premium i lokale użytkowe na parterze. Skalę remontu trudno nawet opisać. Wszystkie budynki tworzące nieruchomość zostały nadbudowane, a dzięki powiększeniu lokali na górnych kondygnacjach powstaną tam wysokie na 7 m apartamenty z antresolami. Będą też dwie windy, których w budynku wcześniej nie było.

Kontakt