Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 maja 2020

Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach. , Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Zielono nam. Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach

omasz Walczak / BKSiDŁ

Półtora tysiąca drzew „wyrośnie” w tym roku w... więcej

 Już w długi weekend, począwszy od 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi. , fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Monopolis gotuje się do kulinarnych spotkań

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rewitalizacja niezwykłego zespołu Monopolu... więcej

czwartek, 28 maja 2020

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na Księżym Młynie rusztowania zakryły dwa kolejne... więcej

Epidemia koronawirusa. Zadzwoń nim przyjdziesz do poradni!

Miejskie centra medyczne dla bezpieczeństwa pacjentów będą ograniczać porady podczas osobistej wizyty do absolutnie konicznych

Mając na względzie panującą epidemię koronawirusa, przed wizytą w przychodni zastanówmy się, czy na pewno jest ona teraz konieczna. Czy rehabilitacji nie można odłożyć o o kilka tygodni? Czy profilaktyczne badania, bilanse są na pewno teraz konieczne? Czy szczepienie dziecka nie może poczekać?

Ale przede wszystkim zadzwońmy najpierw do naszej poradni. Skonsultujmy się, czy zaplanowany zabieg, który odłożymy nie pogorszy naszego zdrowia. Czy ryzyko przyjścia na niego w dobie koronawirusa nie jest zbyt duże. Lekarz może nam odradzić taki krok i poprosić o przełożenie wizyty na bezpieczniejszy moment. 

W związku z epidemią koronawirusa miejskie przychodnie zdrowia będą ograniczać m.in. wykonywanie rehabilitacji, badań profilaktycznych czy zdjęć RTG. 

Na terenie Polski wprowadzono stanu zagrożenia epidemiologicznego, a 15 marca NFZ wydał szczegółowe komunikaty. Również łódzki Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych wypowiedział się w tej sprawie 16 marca. Na tej podstawie również miejskie poradnie zdrowia będą wprowadzać ograniczenia do niezbędnego minimum w zakresie: porad lekarzy specjalistów, rehabilitacji, badań profilaktycznych czy szczepień. Ograniczone też zostaną do absolutnie koniecznych: badania diagnostyczne (np. morfologia) czy obrazowe (np. RTG).

Szczegółowe decyzje w sprawie ograniczeń podejmą dyrektorzy poszczególnych centrów medycznych - biorąc pod uwagę każdy przypadek. Tu brany pod uwagę będzie stan pacjentów.

Kierownicy poradni będą też zmieniać zasady pracy poradni tak, by ograniczyć ryzyko zakażenia zarówno pacjentów, jak i personelu.

Przypomnijmy, że miejskie poradnie już od kilku dni namawiają pacjentów do rozważnych decyzji w sprawie korzystania z placówek oraz sugerują kierowanie zapytań najpierw drogą telefoniczną. Dzięki teleporadom można uzyskać m.in. zwolnienie, receptę czy poradę lekarza.

Na wejściach do przychodni wiszą zaś plakaty informujące pacjentów, by w razie symptomów mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem oraz biorąc pod uwagę ewentualny niedawny powrót z kraju o podwyższonym ryzyku zakażenia - nim wejdzie się do poradni - skorzystać z porady telefonicznej sanepidu, NFZ czy poradni.

Zaś pacjenci, którzy muszą skorzystać z porady lekarza osobiście - umawiani są na konkretną godzinę, by nie czekali w tłumie innych chorych osób. 

Kontakt