Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 2 czerwca 2023

Kamienice w Łodzi pięknieją dzięki miejskim dotacjom. Łącznie 30 remontów [ZDJĘCIA]

red

Struga 17 i Legionów 51. W tych kamienicach kończą... więcej

Kamienica Siemensa w Łodzi. Jak zmieni się Piotrkowska 96? [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Jeszcze w 2023 r. rozpocznie się remont... więcej

Europejskie Drzewo Roku 2023. Dąb Fabrykant liczy na głosy! Ostatnie dni konkursu

Do końca lutego można wybierać Europejskie Drzewo Roku. O tytuł walczy łódzki dąb Fabrykant, rosnący w parku Klepacza. Pomóżmy mu wygrać.

Na zdjęciu dąb Fabrykant w pełnej okazałości

Stoosiemdziesięcioletni dąb Fabrykant, rosnący w łódzkim parku im. ks. bp. Michała Klepacza, to jedno z najbardziej oryginalnych drzew w Polsce i wizytówka Łodzi. Z 15 innymi drzewami z całego kontynentu rywalizuje o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2023. Każdy z nas może pomóc mu wygrać, a na głosowanie został jeszcze tydzień. 

Fabrykant od początku głosowania ma mocne poparcie i prowadzi. Przed zamknięciem numeru miał ponad 30 tys. głosów. Wtorek, 21 lutego, będzie ostatnim dniem, w którym będziemy mieli podgląd wyników na stronie konkursu. W środę, na ostatni tydzień trwania plebiscytu, liczba głosów na poszczególne drzewa zostanie utajniona. Wszystko po to, aby ogłoszenie zwycięzcy było niespodzianką.

Dąb Fabrykant, rosnący w parku Klepacza, jest jednym z ciekawszych drzew w Polsce. Jeden z jego konarów ma esowaty kształt i długość ponad 20 m. Wiosną każdego roku przyciąga do siebie tłumy ludzi, chcących oglądać jego majestat zatopiony w morzu błękitno-fioletowych kwiatów śnieżników i cebulic. 

Głosy na polskie drzewo – dęba Fabrykanta – można oddawać do 28 lutego na stronie www.treeoftheyear.org

Kontakt