Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 1 czerwca 2023

Łódzka Informacja Turystyczna otwarta po remoncie. Tak się zmieniła! [ZDJĘCIA]

red

W środę (31 maja), po gruntownym remoncie, otwiera... więcej

środa, 31 maja 2023

Nowa droga łącząca Wschodnią i Sienkiewicza. Drogowcy wrócili na budowę [ZDJĘCIA]

ML

Prace przy budowie nowej drogi łączącej Wschodnią... więcej

Famuła przy Ogrodowej 24. Znamy wykonawcę remontu. Kiedy start prac? [WIZUALIZACJE]

Łódzka Spółka Infrastrukturalna wyłoniła wykonawcę generalnego remontu i przebudowy dawnego domu robotników fabryki Izraela Poznańskiego, famuły przy ul. Ogrodowej 24. Planowana od lat inwestycja, największe z rewitalizacyjnych wyzwań ŁSI, jest na prostej drodze do realizacji.

Na zdjęciu wizualizacja elewacji famuły przy ul. Ogrodowej 24 od strony skrzyżowania ulic Ogrodowej i Gdańskiej

Przetarg zwieńczyła elektroniczna aukcja, do której stanęły cztery firmy z ofertami od blisko 120 mln zł do 500 mln zł brutto. Z trwającej cztery godziny licytacji, w której oferenci obniżali ceny usług, zwycięsko wyszła firma Zab-Bud sp. z o.o., której oferta wyceniona na  96,9 mln zł brutto okazała się najkorzystniejsza. Poza znaczną obniżką ceny początkowej zwycięzca zaoferował też ponad 9-letnią gwarancję. Firma spełnia wyśrubowane kryteria, dotyczące posiadania wykwalifikowanej kadry z doświadczeniem w realizacji remontów obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

– Obecnie trwają procedury uzupełnienia dokumentów przetargowych. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana, gdy tylko ŁSI otrzyma finansowanie zewnętrzne na realizację projektu, o co aktualnie zabiegamy – mówi Tomasz Piotrowski, prezes ŁSI.

Obiekt wielofunkcyjny

Budynek przy ul. Ogrodowej 24 zostanie przebudowany na obiekt wielofunkcyjny (mixed-use). Poza 58 w pełni wyposażonymi mieszkaniami w najmie długoterminowym oraz 48 mieszkaniami w najmie krótkoterminowym, w parterach znajdzie się 17 lokali użytkowych dla lokalnych przedsiębiorców i autorskich konceptów. Na trzech kondygnacjach budynku od strony Gdańskiej powstaną biura (blisko 2 tys. mkw.).

– Zainteresowanie tym adresem wśród potencjalnych najemców jest bardzo duże. Jak tylko wykonawca rozpocznie prace budowlane rozpoczniemy proces komercjalizacji i podpiszemy pierwsze umowy najmu – mówi odpowiedzialny za inwestycję Mariusz Łysio, dyrektor ds. strategii i rozwoju w ŁSI.

Ogrodowa 24 - najbardziej ekologiczny zabytek

Ogrodowa 24 będzie najbardziej ekologicznym z zabytków w Polsce. Dziedziniec nieruchomości zmieni się w zielony skwer z bogatą roślinnością między budynkami oraz na ich dachach i ścianach zewnętrznych. Ogrodowa 24 ma być obiektem ekologicznym – zaplanowano m.in. instalację fotowoltaiczną, system odzysku wody szarej (ścieki po kąpieli lub zmywaniu naczyń), zbiornik wody deszczowej, system wspomagania ogrzewania i instalację ograniczającą zużycie wody w toaletach.

Projekt jest już gotowy. Jeśli niezbędne formalności przebiegną pomyślnie, prace budowlane mogą rozpocząć się na początku II kwartału 2023 r.

Kontakt