Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Kamień węgielny pod rewitalizację dawnej fabryki Teodora Meyerhoffa

W dawnej fabryce Teodora Meyerhoffa przy ul. Dowborczyków 18 powstają nowoczesne biura. Dziś wmurowano akt erekcyjny pod tę inwestycję.

 Dawna fabryka Teodora Meyerhoffa , fot. Stefan Brajter / UMŁ

W samym centrum Łodzi, na terenach dawnych Zakładów Graficznych przy ul. Dowborczyków 18 powstaje nowatorski w skali regionu, wielofunkcyjny kompleks biurowy ŁÓDŹ.WORK. Jak podkreślają przedstawiciele inwestora, firmy Okam, zamysł rewitalizacji zabytkowych budynków w połączeniu z nowoczesnymi segmentami stanowi przedłużenie konceptu Nowego Centrum Łodzi. I co najważniejsze, współpraca w tym zakresie z Urzędem Miasta Łodzi oraz prezydent Hanną Zdanowską przebiega jak najlepiej i bez żadnych problemów. -  Łódź jest najlepszym miejscem do realizacji takich inwestycji. Zawsze otrzymujemy wsparcie, mamy otwarte drzwi i pomocną dłoń w razie potrzeby. A mamy porównanie z innymi miastami. Łódź jest przyjazna i panuje tu dobry klimat dla inwestorów - mówił Arie Koren, prezes Okam Capital.

Główny budynek biurowy zostanie stworzony w dawnej hali produkcyjnej. Zaplanowano prawie 5 tys. m kw. powierzchni na 4 kondygnacjach. Będzie to połączenie przestrzeni typowo biurowej na trzech wyższych kondygnacjach, z co-workingową na parterze. Dodatkowo powstanie 75 miejsc parkingowych. - Kibicuję tej inwestycji, by pokazała kolejny pięknie odnowiony fragment miasta. Cieszę się, że ta realizacja właśnie się zaczyna i jestem przekonana, że zrewitalizowany obiekt i pięknie odnowione wnętrza szybko znajdą swoich nowych gospodarzy - mówiła prezydent Hanna Zdanowska podczas wmurowania aktu erekcyjnego.

Obiekt ma być odnowiony w ciągu 10 miesięcy. Otwarcie zaplanowano w połowie 2019 roku.

Kontakt