Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 1 marca 2024

MPK Łódź testowało tory na Legionów. 4 marca wrócą tam tramwaje [ZDJĘCIA]

TAnd

W czwartek, 29 lutego odbyły się kolejne jazdy... więcej

czwartek, 29 lutego 2024

Łódź zielenieje. W 2024 r. przybędzie aż 52 tys. nowych drzew! [SZCZEGÓŁY]

ML

Tysiące nowych drzew pojawią się w całej Łodzi w... więcej

Latarnicy i Gospodarze wyróżnieni

Projekt „Latarnicy Społeczni i Gospodarze Obszaru – rewitalizacja po łódzku” uzyskał wyróżnienie w konkursie Innowacyjny Samorząd 2020, organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Do konkursu zgłoszono 304 projekty, które nadesłało 181 jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju.

Laureaci w kategorii "Duże miasta", PAP

Konkurs miał na celu promocję szeroko pojętych innowacji wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego, opartych na nowoczesnych technologiach, i nie tylko. "Zależało nam na pokazaniu różnych obliczy innowacji i spopularyzowaniu najlepszych praktyk" – mówi Jacek Pochłopień, redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP. Nadesłane projekty dotyczyły między innymi komunikacji, transportu, ekologii, pozyskiwania energii, a także edukacji i sfery społecznej.

 

Projekt „Latarnicy Społeczni i Gospodarze Obszaru – rewitalizacja po łódzku” jest odpowiedzią na wyzwania wynikające z prowadzenia rewitalizacji na ogromną skalę. W jego ramach nie tylko wspiera się mieszkańców w trudnym procesie przeprowadzek, lecz także wykorzystuje zmianę miejsca zamieszkania lokatora jako element procesu odnowy. Dotychczas ułatwiło to blisko 300 rodzinom przejście przez proces wykwaterowań.

Przedsięwzięcie finansowane jest w ramach II projektu pilotażowego pod nazwą „Opracowanie modelu prowadzenia rewitalizacji obszarów miejskich na wybranym obszarze w Mieście Łodzi – etap 2” ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu Państwa.

Kontakt