Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 18 września 2020

Teraz trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 29 - Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Część kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. musiała... więcej

środa, 16 września 2020

Przebudowane ulice Wolborska i Podrzeczna połączą Stary Rynek z parkiem Staromiejskim - Paweł Łacheta / UMŁ

Łódź rewitalizuje ul. Wolborską i Podrzeczną

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zmieniamy dolinę Łódki. To jeden z najciekawszych... więcej

czwartek, 10 września 2020

Ulica Północna - wizualizacja

Łódź Rewitalizuje. Ogrodowa i Północna

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Wypracowaliśmy najlepsze rozwiązania dla ul.... więcej

Łódź Buduje. Generalny remont ul. Nowomiejskiej. Startują prace przy inwestycji

Ruszyły prace na ul. Nowomiejskiej. W tym roku pojawią się tu nowe chodniki, meble miejskie i wygodny, podniesiony perony przystankowy.

 Ruszył generalny remont ul. Nowomiejskiej , fot. Stefan Brajter / UMŁ

- Rewitalizacja Obszarowa to nie tylko duże inwestycje jak przebudowa Wschodniej, czy Rewolucji 1905 r. ale również mniejsze remonty, które zauważali mieszkańcy, aby na Nowomiejskiej były proste chodniki, ławki i aby łatwiej korzystało się z komunikacji miejskiej – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulica Nowomiejska zostanie częściowo przebudowa na odcinku od placu Wolności do ul. Północnej. Chodniki zostaną poszerzone oraz wykonane z płyt granitowych i opaski z kostki kamiennej. Korzystanie z komunikacji miejskiej będzie ułatwione dzięki nowemu wyniesionemu i dosuniętemu do torów przystankowi. Na peronie pojawi się wiata, ławki tablica informacji pasażerskiej oraz kosze na śmieci. Krawędzie peronów przystankowych będą podświetlone dzięki listwom LED wbudowanym w chodnik. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych ławek,
stojaków rowerowych i koszy na śmieci - zostaną one równomiernie rozmieszczone na całej długości remontowanej ulicy. Latarnie zostaną odnowione, a wiszące na nich lampy wymienione na energooszczędne.

- Podczas prac nie jest zaplanowana przebudowa nawierzchni jezdni oraz torowiska, a same prace odbywać się będą bez utrudnień w ruchu. Pracujemy obecnie na zachodniej stronie ulicy i tę część chcemy zakończyć do września, aby rozpocząć prace po drugiej stronie ul. Nowomiejskiej – wyjaśnia Michał Animucki, przedstawiciel wykonawcy, firmy IDS-BUD.

Kontakt