Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 kwietnia 2024

czwartek, 18 kwietnia 2024

Wstęga Kobro i woonerf w Nowym Centrum Łodzi. Archicom wybuduje nie tylko mieszkania

MK

Ponad 300 mieszkań, 13 lokali usługowych i mnóstwo... więcej

Łódź Buduje wielopoziomowe parkingi

Prawie 900 miejsc powstanie w pierwszym etapie budowy miejskiego systemu parkingów. Partnerem Łodzi z formule PPP zostanie Mota-Engil.

Prawie 900 miejsc powstanie w pierwszym etapie budowy miejskiego systemu parkingów (zdjęcie ilustracyjne). , fot. Licencja CC0

- 4. Mamy cztery lokalizacje parkingów wielopoziomowych. Będą to pierwsze obiekty w miejskim systemie, który chcemy konsekwentnie rozbudowywać. Wszystkie powstaną w ścisłym centrum. Dwa przy ul. Wschodniej i po jednym przy ul. Tuwima oraz al. Kościuszki – zapowiada Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

W poniedziałek minął termin na odwołania od wyniku postępowania na wybór partnera do projektu. Zastrzeżeń nie było, a to oznacza, że na dniach zostanie podpisana umowa na budowę pierwszych ośmiu obiektów.

 - 891. Dokładnie osiemset dziewięćdziesiąt jeden miejsc parkingowych zbudujemy w partnerstwie publiczno-prywatnym. Naszym partnerem w projekcie jest firma Mota-Engil. To pierwsza taka inwestycja w Łodzi i największa w Polsce. Wszystkie miejsca będą oczywiście zadaszone – mówi prezydent Zdanowska.

Podpisanie umowy to zakończenie trwającego kilkanaście miesięcy etapu wyboru partnera do projektu. – Najdłużej trwały negocjacje z zainteresowanymi firmami. Kiedy poznaliśmy już oczekiwania i możliwości rynku, przygotowaliśmy zaproszenie do składania ofert. Firmy miały kilka miesięcy na ich przygotowanie. Wpłynęły dwie, które analizowaliśmy przez ostatnie tygodnie. Na ostatniej sesji radni zgodzili się na wskazane lokalizacje, a w poniedziałek upłynął czas na odwołania. Możemy podpisywać umowę – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju w łódzkim magistracie.

- 2021. Na początku 2021 r. wystartuje budowa wielopoziomowych parkingów. To złożony proces, którego poszczególne etapy szczegółowo określa umowa. Oczywiście będziemy na bieżąco informować o postępach prac – dodaje prezydent H. Zdanowska.

- Umowa dokładnie określa obowiązki stron i harmonogram inwestycji. Ma, bagatela, 350 stron – mówi R. Kolczyński. – Cztery lokalizacje, które Mota-Engil wybrało z kilkunastu, które wskazaliśmy to początek. Chcemy dalej rozwijać system wielopoziomowych parkingów.

Powiązane linki

Kontakt