Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 maja 2020

Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach. , Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Zielono nam. Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach

omasz Walczak / BKSiDŁ

Półtora tysiąca drzew „wyrośnie” w tym roku w... więcej

 Już w długi weekend, począwszy od 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi. , fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Monopolis gotuje się do kulinarnych spotkań

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rewitalizacja niezwykłego zespołu Monopolu... więcej

czwartek, 28 maja 2020

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na Księżym Młynie rusztowania zakryły dwa kolejne... więcej

Łódź otwiera instytucje kultury

Pierwszą instytucją kultury, która wznawia działalność jest Biblioteka Miejska - od dziś łodzianie mogą korzystać z dostępnego księgozbioru w 25 filiach, które będą otwarte w godz. 8 - 20 z przerwą w godz. 13.30 - 14. Książki będzie można zamawiać za pośrednictwem Internetu albo telefonicznie, a te zwracane przez czytelników będą poddawane 3-dniowej kwarantannie ze względów bezpieczeństwa.

- Przygotowanie poszczególnych instytucji do ponownego uruchomienia wymaga spełnienia surowych wymogów sanitarnych, a to z kolei wymaga czasu oraz środków, ponieważ trzeba kupić płyny do dezynfekcji, środki ochrony osobistej a także odpowiednio przygotować każdą z instytucji - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Z tego powodu otwieranie kolejnych instytucji kultury jest rozłożone w czasie, każda z nich ma swoją specyfikę i wymaga spełnienia innych wymogów.

Na 19 maja zaplanowano udostępnienie ekspozycji zewnętrznych Muzeum Tradycji Niepodległościowych, natomiast najwcześniejszą datą „odmrażania” Centralnego Muzeum Włókiennictwa czy Miejskiej Galerii Sztuki jest 1 czerwca.

- Dziękuję ludziom kultury za stały kontakt z mieszkańcami za pośrednictwem Internetu. Biorąc pod uwagę zainteresowanie mieszkańców wiemy, że w tych trudnych czasach na szeroko rozumianą kulturę jest ogromne zapotrzebowanie - dodała wiceprezydent Łodzi.

Dwa miesiące przerwy w działalności instytucji kultury to według szacunków 4,4 mln złotych straty, głównie na niesprzedanych biletach na zaplanowane przedstawienia teatralne i różnego rodzaju wydarzenia. 

Kontakt