Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 7 grudnia 2023

Tunel pod Łodzią droższy o 80 mln zł. Dodatkowe pieniądze także na wzmocnienie kamienic

Jakub Bień

Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią, który ma... więcej

środa, 6 grudnia 2023

Master wraca na Jaracza

Znakomite warunki do treningów będą mieli członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Master, którzy po zamknięciu Gimnazjum nr 2 stracili przed rokiem miejsce do treningów. Teraz wracają do budynku przy ulicy Jaracza 26, który po przejęciu przez Szkołę Podstawową nr 111 i przeprowadzonej przez miasto rewitalizacji jest znakomita bazą nie tylko dla sportowców.

UKS Master to szkolna sekcja zapaśnicza, która kontynuuje bogate, 48-letnie tradycje zapasów w szkole przy Jaracza 26. Pierwsze kroki zapaśnicze stawiał tu m.in. Tomasz Busse, który na IO w Moskwie zajął piąte miejsce Tomasz Busse. Później wśród jego następców znalazła się Roksana Zasina, brązowa medalistka mistrzostw świata seniorek, mająca kwalifikację na przyszłoroczne IO w Tokio.

- Obecni zawodnicy klubu również mają już na swoim koncie medale mistrzostw Europy. Są to: Katarzyna Smulczyk, Paulina Wesół, Magdalena Kaźmierczak i Oliwia Glegolska. W zapasach w stylu wolnym oraz w sumo nasz klub jest również liderem Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w województwie łódzkim za rok 2019 – poinformował Piotr Górski.

Jego podopieczni ćwiczyli przy Jaracza 26, w budynku zajmowanym przez Gimnazjum nr 2. Reforma edukacji doprowadziła jednak do likwidacji placówki i pośrednio postawiła pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie klubu, który stracił miejsce do treningów.

- Na szczęście pod swoją opiekę wzięła zapaśników pani Małgorzata Tomaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 111. Większość zawodników sekcji to absolwenci lub obecni uczniowie tej szkoły, a pani dyrektor dostrzegła wychowawcze walory zapasów, które w formie zajęć pozalekcyjnych od niemal 50 lat wyciągają dzieci z bram na matę! Zawodnicy nadal mogą więc bezpłatnie uczestniczyć w treningach sportowych, wyjeżdżać na zawody i obozy – wyjaśnił Górski.

Podkreślił, że po powrocie na Jaracza 26 zawodnicy będą pracowali w znakomitych warunkach. - Budynek przejęła SP 111 na potrzeby klas VI-VIII. Dodatkowo dzięki władzom miasta - w tym Wydziałowi Sportu - w ramach rewitalizacji szkoły zmodernizowano i wyposażono w nowy sprzęt całą bazę sportową. Do naszej dyspozycji będzie nie tylko sala do zapasów, ale też siłownie wewnętrzna i zewnętrzna, sauna, hydromasaż. Mogę więc zapewnić, że tradycja i nowoczesność wsparte przez doświadczoną kadrę trenerską z pewnością przełożą się na kolejne sukcesy sportowe młodych zapaśników z Łodzi – zakończył Górski.

Kontakt