Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 28 lipca 2021

Ulica Rewolucji 1905 roku pełna zielen

Małgorzata Loeffler / ZIM

Dobiega końca rewitalizacja ulicy Rewolucji 1905... więcej

Prezydencka willa do wzięcia

s.zatorski

Nie jest pewne, w którym roku dokładnie powstała,... więcej

Budowa nowej drogi podziemnej na ostatniej prostej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Inspiruje artystów. Kręcono w niej teledysk... więcej

Muzyczne lato w Łodzi – 100 koncertów w mieście!

Tegoroczne lato w Łodzi tętni muzyką. Tylko przez lipiec i sierpień w mieście odbędzie się ponad 100 koncertów! Letnisko, Letnie Brzmienia, Letnia Akademia Jazzu i koncerty w Monopolis to tylko kilka z pierwszych wydarzeń, którymi tego lata wybrzmi miasto.

Koncert. Zdjęcie zrobione z perspektywy widza.

Symboliczne lato w Łodzi rozpocznie się 2 lipca – na łodzian czekają aż dwa wydarzenia i topowe nazwiska polskiej sceny muzycznej. Na Letnisku na Księżym Młynie, podczas pożegnalnej trasy, przed zakończeniem działalności wystąpią Syny, czyli muzycy Piernikowski i 1988. W EC1 Łódź, zagra Bitamina i Vito Bambino podczas festiwalu Letnie Brzmienia. Moc muzycznych atrakcji czeka także na scenie Art. Kombinat (Monopolis) oraz w Wytwórni, gdzie już niedługo wystartuje Letnia Akademia Jazzu.

- Pierwszy raz, Księży Młyn będzie centrum koncertowym miasta. Na Letnisku wystąpią m.in. Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Sorry Boys, a także najbardziej popularni polscy hip hopowcy: Kizo, Kabe, Reto. Przez całe wakacje, do 4 września, łodzianie będą mogli bezpiecznie bawić się w plenerze. – mówi Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

W Wytwórni, w reżimie sanitarnym, odbędzie się Letnia Scena Jazzu, a na scenie Art. Kombinatu w Monopolis już za chwilę, łodzianie spotkają się z Wojtkiem Mazolewskim.

„Łódź tętni muzyką tego lata: Letnisko, Letnie Brzmienia, Letnia Scena Jazzu, Lato w plenerze na Ogrodach Geyera to tylko kilka z licznych propozycji. Tego lata, naprawdę będzie w czym wybierać!” – podsumowuje Maciej Łaski. Pełna rozpiska wydarzeń muzycznych tego lata znajduje się na: www.lcw.lodz.pl

Powiązane pliki

Powiązane linki

Kontakt