Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 maja 2020

Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach. , Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Zielono nam. Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach

omasz Walczak / BKSiDŁ

Półtora tysiąca drzew „wyrośnie” w tym roku w... więcej

 Już w długi weekend, począwszy od 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi. , fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Monopolis gotuje się do kulinarnych spotkań

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rewitalizacja niezwykłego zespołu Monopolu... więcej

czwartek, 28 maja 2020

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na Księżym Młynie rusztowania zakryły dwa kolejne... więcej

Nie wiesz, jak poradzić sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym? Przystąp do miejskiego projektu „Przepis na zdrowie”!

Jeśli szukasz sposobu na radzenie sobie ze stresem, brakuje ci motywacji do podejmowania nowych wyzwań, odczuwasz wypalenie zawodowe albo po prostu chcesz lepiej zarządzać swoim czasem – ten projekt jest dla Ciebie.

- Praca jest jedną z najważniejszych wartości w naszym życiu, ale bardzo często ponosimy również koszty naszej aktywności i zaangażowania takie jak zmęczenie, stres, wypalenie zawodowe czy brak możliwości podjęcia nowych wyzwań. Dlatego uruchamiamy dla łodzian nowy miejski projekt, wspierający osoby, które chcą odnaleźć swój cel w życiu i powrócić do aktywności – powiedział wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek, anonsując ruszający 27 stycznia br. program. 

Projekt „Przepis na zdrowie” to wspólny program UMŁ i firmy HRP, który zakłada szereg działań wspierających zainteresowane osoby, m.in. poprzez treningi personalne i warsztaty z radzenia sobie ze stresem, odprężające zajęcia sportowe (wybrane przez uczestników), a także cykl indywidualnych konsultacji z psychologiem. Na ten cel przeznaczono 2 mln zł, program ma objąć ponad 900 osób, a preferowane będą osoby po 50 roku życia, kobiety oraz niepełnosprawni.

Jak poinformowała Malwina Graczykowska, kierownik działu projektów w firmie HRP, terminy zajęć będą dostosowywane do możliwości czasowych uczestników zarówno pod kątem dni czy godzin, jak i intensywności. Projekty skierowany jest do mieszkańców Łodzi w wieku do 75 lat. Rekrutacja będzie prowadzona cyklicznie przez cały czas trwania projektu: od 27 stycznie br. do 2022 roku. Aby wziąć udział w projekcie należy zgłosić się do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ przy ul. Zachodniej 47, gdzie będzie można wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.

Psycholog Artur Juczyński podkreśla, że problem stresu życiowego czy wypalenia zawodowego jest poważny, ponieważ leży u podstaw choroby cywilizacyjnej, jaką jest np. depresja. Reakcja i wsparcie w odpowiednim momencie mogą być bezcenną pomocą w dalszym życiu zawodowym czy osobistym oraz źródłem energii do podjęcia nowych wyzwań.

Kontakt