Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 30 czerwca 2022

Wyścig Solidarności 2022. Zmiany w ruchu i rozkładach komunikacji MPK Łódź

TAnd / ŁÓDŹ.PL

W sobotę (2 lipca) odbędzie się wyścig... więcej

środa, 29 czerwca 2022

Wigencja prawie gotowa! Na efekty tej rewitalizacji czekają wszyscy [ZDJĘCIA]

ML / ŁÓDŹ.PL

Nie tylko teatr, biblioteka i rodzinna... więcej

Trwa remont Muzeum Sztuki w Łodzi. Konserwatorska renowacja fasad

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Rozpoczął się remont elewacji Muzeum Sztuki ms1... więcej

Nowa inwestycja przy ul. Żeromskiego. Powstaną tu mieszkania i lokale użytkowe

Coraz wyraźniej rysuje się w Łodzi trend zabudowywania nawet najmniejszych wolnych działek w centrum miasta i jego najbliższych obrzeżach. Choć zwarta śródmiejska zabudowa z reguły mocno komplikuje logistykę procesu konstrukcyjnego, deweloperzy śmiało podejmują się tego wyzwania, wiedząc, że adres w sercu miasta to zawsze dobra inwestycja.

Na zdjęciu początek prac budowlanych na niewielkiej nieruchomości przy ul. Żeromskiego 2.

Od prac ziemnych rozpoczęła się właśnie budowa niewielkiego budynku mieszkalno-użytkowego, jaki na malutkiej działce przy ul. Żeromskiego 2 wznosi lokalny deweloper Maaran. Na parceli, którą wcześniej częściowo zajmował jednopiętrowy pawilon (działał tam przed laty warsztat naprawy pojazdów i sklep z częściami do nich), powstanie wysoki na siedem kondygnacji dom, w którym będzie 10 mieszkań i 7 lokali użytkowych. Co ciekawe, budynek nazwany Maaran House ma zostać w całości zagospodarowany przez inwestora. 

Jest więcej przykładów uzupełniania „wyszczerbionych” pierzei. Nowe domy mieszkalne uzupełniły w ostatnich latach m.in. zabudowę ulicy Tuwima (inwestycja znana jako Perła Śródmieścia przy ul. Tuwima 32), ul. Narutowicza (budynek N23 przy ul. Narutowicza 23) lub ul. Nawrot (ul. Nawrot 48). W ten sam trend wpisuje się zespół mieszkalny Manu Park powstający przy zbiegu ul. Ogrodowej z Nowomiesjką, Biała Kamienica mająca wypełnić pusty narożnik skrzyżowania ul. Zachodniej z ul. Więckowskiego, czy choćby będący już realizacji projekt Apartamenty Prestige przy ul. Pomorskiej 45. W planach jest więcej podobnych „uzupełnień” – np. przy ul. Sienkiewicza, Kilińskiego.

Kontakt