Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 7 września 2021

Księży Młyn. Wielki łódzki projekt rewitalizacyjny [ZDJĘCIA]

KaCe / ŁÓDŹ.PL

Księży Młyn to gwiazda łódzkich projektów... więcej

Willa Majewskiego: niezwykłe dekoracje w domu słynnego architekta

Wojciech Markiewicz

Konserwatorzy dokonali niezwykłego odkrycia –... więcej

Remont fabryki "Wigencja" rozpoczął się od niezbędnych wyburzeń -  fot. S. Brajter

Remont fabryki "Wigencja" za 42 mln zł. Co w niej powstanie? [WIZUALIZACJE]

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Remont zabudowań dawnej fabryki „Wigencja” przy... więcej

Nowe drogi w Śródmieściu Łodzi

Do końca roku będziemy pracować na pięciu śródmiejskich ulicach na których pojawi się nowa asfaltowa nawierzchnia na całej szerokości drogi.

Odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy ul. Tymienieckiego i Brzeźną.

Długa i mroźna zima mocno pogorszyła stan naszych dróg, dlatego oprócz punktowych napraw, zaplanowane zostały wymiany nawierzchni na 20 ulicach w całym mieście. 5 z nich znajduje się w Śródmieściu. Równa asfaltowa nawierzchnia pojawi się jeszcze w tym roku na ul. Sienkiewicza, Jaracza, Narutowicza, Konstytucyjnej i na al. Politechniki przy Wróblewskiego.

Ulica Sienkiewicza nową nawierzchnie zyska na odcinku od Tymienieckiego do Wigury. Wymieniona zostanie podbudowa drogi, ułożona zostanie warstwa wiążąca i ścieralna nawierzchni oraz powstaną nowe chodniki. Dzięki całościowej wymianie nawierzchni, znikną liczne spękania i nierówności drogi. To najbardziej wyeksploatowany odcinek tej drogi. Taki sam zakres prac zaplanowany został na ul. Jaracza, która wyremontowana zostanie na całym asfaltowym odcinku od Kopcińskiego do Polskiej Organizacji Wojskowej.

Prace przeprowadzone zostaną również na Radiostacji. Tutaj wyremontowana zostanie ul. Konstytucyjna pomiędzy Pomorską, a Małachowskiego wraz z ul. Narutowicza od skrzyżowania z Konstytucyjną do ul. Debicha. Dzięki remontowi drogi, równą nawierzchnią pojedziemy na całej długości ważnej i uczęszczanej przez kierowców trasie z Widzewa do ronda Solidarności.

Natomiast mniejszy zakres prac wykonany zostanie na skrzyżowaniu Politechniki
z Wróblewskiego, gdzie pojawi się nowa nawierzchnia na lewoskręcie gdzie stan nawierzchni jest już mocno wyeksploatowany.

Łącznie ok. 3 km nowych dróg. Zaplanowane w tym roku remonty pozwolą poprawić stan łódzkich dróg na których każdego roku realizujemy kilkadziesiąt inwestycji, które mają zmieniać nasze drogi na lepsze i pozbywać się trudności z dziurami. W tym roku łącznie przebudowane zostanie 40 ulic za kwotę ponad 100 mln zł.

Kontakt