Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 18 września 2020

Teraz trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 29 - Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Część kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. musiała... więcej

środa, 16 września 2020

Przebudowane ulice Wolborska i Podrzeczna połączą Stary Rynek z parkiem Staromiejskim - Paweł Łacheta / UMŁ

Łódź rewitalizuje ul. Wolborską i Podrzeczną

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zmieniamy dolinę Łódki. To jeden z najciekawszych... więcej

czwartek, 10 września 2020

Ulica Północna - wizualizacja

Łódź Rewitalizuje. Ogrodowa i Północna

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Wypracowaliśmy najlepsze rozwiązania dla ul.... więcej

Nowe mieszkania komunalne w Łodzi

Miasto buduje 52 nowe mieszkania komunalne. Sześć z nich będzie w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, np. korzystających z wózków inwalidzkich.

Przy ul. Łęczyckiej 70b miasto buduje 52 nowe mieszkania komunalne. , fot. Stefan Brajter

- Stoimy własnie w prawie 40-metrowych mieszkaniu, które jest właściwie gotowe do zamieszkania. Wystarczy tylko ustawić swoje meble, wnieść osobiste rzeczy i zamieszkać. I takich mieszkań, jak to będzie w tym budynku 52. Robota wre. Będą to mieszkania od 22 do nawet 53 mkw. Od kawalerek (9) po dwupokojowe mieszkania z kuchnią lub aneksem kuchennym (43). Każde z nich z łazienką. Na parterze powstaje zaś sześć mieszkań specjalnie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pięć z nich to dwupokojowe lokale, zaś jedno - to kawalerka. Z drzwiami poszerzonymi do 90 cm, by zmieścił się wózek inwalidzki. Z poręczami i uchwytami dla osób niepełnosprawnych w łazienkach, z niskimi brodzikami przy prysznicach - mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi. 

36 lokali powstanie w budynku po biurowcu, zaś 16 w nowym budynku, dobudowanym do istniejącej części. Miasto chciało bowiem maksymalnie wykorzystać dostępny teren. 

Gdy pod koniec tego roku pierwsi lokatorzy odbiorą klucze do nowych mieszkań, zobaczą kompleksowo odnowiony budynek, nowe klatki schodowe oraz pomieszczenia na wózki i rowery do ich dyspozycji czy windę. W lokalach zaś nowe okna, wykładziny na podłogach, płytki na ścianach oraz w pełni wyposażoną w białą armaturę łazienkę.

To będą typowe mieszkania komunalne. Zaś czynsz w nich będzie wynosił 8,91 zł za mkw. 

Pamiętajmy też, że BGK przyznał nam 2,2 mln zł dofinansowania na tę inwestycję. Prace mają w sumie ma kosztować ok. 8 mln zł.  Prace wykonuje łódzka firma Landbud.

To już kolejne mieszkania komunalne, które budujemy z takim wsparciem finansowym. W 2017 r. oddaliśmy 101 mieszkań socjalnych na Rogozińskiego 15, gdzie BGK przyzna nam 2,6 mln zł dotacji. 

Kontakt