Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 maja 2020

Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach. , Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Zielono nam. Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach

omasz Walczak / BKSiDŁ

Półtora tysiąca drzew „wyrośnie” w tym roku w... więcej

 Już w długi weekend, począwszy od 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi. , fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Monopolis gotuje się do kulinarnych spotkań

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rewitalizacja niezwykłego zespołu Monopolu... więcej

czwartek, 28 maja 2020

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na Księżym Młynie rusztowania zakryły dwa kolejne... więcej

Nowe mieszkania komunalne w Łodzi

Miasto buduje 52 nowe mieszkania komunalne. Sześć z nich będzie w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, np. korzystających z wózków inwalidzkich.

Przy ul. Łęczyckiej 70b miasto buduje 52 nowe mieszkania komunalne. , fot. Stefan Brajter

- Stoimy własnie w prawie 40-metrowych mieszkaniu, które jest właściwie gotowe do zamieszkania. Wystarczy tylko ustawić swoje meble, wnieść osobiste rzeczy i zamieszkać. I takich mieszkań, jak to będzie w tym budynku 52. Robota wre. Będą to mieszkania od 22 do nawet 53 mkw. Od kawalerek (9) po dwupokojowe mieszkania z kuchnią lub aneksem kuchennym (43). Każde z nich z łazienką. Na parterze powstaje zaś sześć mieszkań specjalnie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pięć z nich to dwupokojowe lokale, zaś jedno - to kawalerka. Z drzwiami poszerzonymi do 90 cm, by zmieścił się wózek inwalidzki. Z poręczami i uchwytami dla osób niepełnosprawnych w łazienkach, z niskimi brodzikami przy prysznicach - mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi. 

36 lokali powstanie w budynku po biurowcu, zaś 16 w nowym budynku, dobudowanym do istniejącej części. Miasto chciało bowiem maksymalnie wykorzystać dostępny teren. 

Gdy pod koniec tego roku pierwsi lokatorzy odbiorą klucze do nowych mieszkań, zobaczą kompleksowo odnowiony budynek, nowe klatki schodowe oraz pomieszczenia na wózki i rowery do ich dyspozycji czy windę. W lokalach zaś nowe okna, wykładziny na podłogach, płytki na ścianach oraz w pełni wyposażoną w białą armaturę łazienkę.

To będą typowe mieszkania komunalne. Zaś czynsz w nich będzie wynosił 8,91 zł za mkw. 

Pamiętajmy też, że BGK przyznał nam 2,2 mln zł dofinansowania na tę inwestycję. Prace mają w sumie ma kosztować ok. 8 mln zł.  Prace wykonuje łódzka firma Landbud.

To już kolejne mieszkania komunalne, które budujemy z takim wsparciem finansowym. W 2017 r. oddaliśmy 101 mieszkań socjalnych na Rogozińskiego 15, gdzie BGK przyzna nam 2,6 mln zł dotacji. 

Kontakt