Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 2 czerwca 2023

Kamienice w Łodzi pięknieją dzięki miejskim dotacjom. Łącznie 30 remontów [ZDJĘCIA]

red

Struga 17 i Legionów 51. W tych kamienicach kończą... więcej

Kamienica Siemensa w Łodzi. Jak zmieni się Piotrkowska 96? [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Jeszcze w 2023 r. rozpocznie się remont... więcej

Nowe mieszkania powstają obok dworca Łódź Fabryczna. Będą przeznaczone na wynajem

Mocno zaawansowana jest realizacja inwestycji Funduszu Mieszkań na Wynajem – wielorodzinnego domu mieszkalnego, który powstaje przy ul. Składowej 38/40, tuż obok dworca Łódź Fabryczna.

Wizualizacja elewacji nowego budynku, który znajduje się przy ul. Składowej 38/40

Konstrukcja budynku już stoi. Termin oddania go do użytku wstępnie planowano na koniec 2023 r., a widząc postęp robót rozpoczętych jeszcze na początku 2022 r., można sądzić, że nie ulegnie poważniejszemu opóźnieniu. Dom stanął na działce po wyburzonej w tym miejscu kamienicy, która przez lata była pustostanem. Choć bryła nowego budynku będzie na wskroś nowoczesna, jego narożnik ma architektonicznie nawiązywać do dawnej zabudowy – fasada domu, który stał w tym miejscu, zostanie odtworzona w bryle gmachu (jeszcze tego nie widać).

W budynku powstaną 64 mieszkania z w pełni wyposażonymi łazienkami i kuchniami (w tym sprzęt AGD), które Fundusz Mieszkań na Wynajem ma wynajmować zainteresowanym jako ich operator. Minimalny okres zawarcia umowy najmu ma wynosić 6 miesięcy, a wysokość czynszu uzależniona ma być od czasu trwania.

Nieruchomość przy ul. Składowej będzie drugą inwestycją funduszu w Łodzi. W połowie lipca 2021 r. udostępnił on najemcom 80 mieszkań przy ul. Wspólnej na Bałutach. W całej Polsce baza lokalowa Funduszu Mieszkań na Wynajem sięga już 1900 mieszkań w 6 miastach.

 

 

Kontakt