Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Kino plenerowe na Włókienniczej. TME Polówka przyciągnęła fanów polskich filmów [ZDJĘCIA]

red

Lato to w Łodzi czas projekcji filmowych pod gołym... więcej

Nowy plac Komuny Paryskiej otwarty! Jeśli jeszcze tam nie byłeś, szybko leć to nadrobić [ZDJĘCIA]

Zakończyły się prace na placu Komuny Paryskiej i skwerze Wiedźmina. Łodzianie mogą korzystać już z atrakcyjnej przestrzeni idealnej do wypoczynku w samym centrum Łodzi. Pełno tam zieleni, a dla dzieci powstał nowy plac zabaw.

Na zdjęciu południowa część pl. Komuny Paryskiej w nowej odsłonie po przeprowadzonym remoncie - skwer Wiedźmina

Oprócz nowej nawierzchni na jezdniach i chodnikach w okolicy pojawiło się mnóstwo zieleni: krzewy, trawy i byliny, a także rośliny cebulowe. Wśród nowych nasadzeń znajdziemy m.in. hortensję, trzmielinę, krzewuszkę czy tawułkę japońską.

Nowy plac Komuny Paryskiej dla dużych i małych

Dla najmłodszych w strefie zielonej powstał ogrodzony ścianą z roślin plac zabaw wyposażony w baśniowe elementy: zjeżdżalnię w kształcie smoka, huśtawkę, przestrzenną konstrukcję wspinaczkową i bujaki. Na placu stanęły także trzy niewielkie pawilony, w których niebawem pojawią się punkty usługowe.

Teren został oświetlony, urodę drzew podkreśla iluminacja. Ustawiono też ławki, na których można odetchnąć wśród zieleni. Miejsce jest łatwo dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

– Południowa część placu Komuny Paryskiej zyskała drugie życie. Teraz jest prawdziwą enklawą zieleni dającą możliwość odpoczynku, zabawy oraz wytchnienia w otoczeniu przyrody – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor ZIM.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt