Łódź Rewitalizuje

Otwieramy Tuwima

Zakończyły się prace na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Tuwima. W sobotę ulica będzie otwarta dla ruchu, a po świętach rozpoczną się prace na kolejnym odcinku Sienkiewicza.

- Prace nad modernizacją wodociągu w skrzyżowaniu ulic Tuwima i Sienkiewicza zakończyliśmy zgodnie z harmonogramem. W poniedziałek wykonawca położył nowy asfalt, dzięki temu oddajemy kolejny odcinek ul. Sienkiewicza. Po świętach chcemy kontynuować prace na Sienkiewicza od skrzyżowania z Tuwima w kierunku ulicy Moniuszki. Zgodnie z umową wykonawca ma czas do 30 lipca na zakończenie robót budowlanych. Całkowity koszt modernizacji wodociągu w Sienkiewicza to blisko 5 mln zł. Mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, inwestycje nadzorowane przez ŁSI są realizowane bez zmian w terminach, dotyczy to zarówno budowy kanalizacji jak i modernizacji wodociągów w Łodzi  – informuje Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

W nocy z piątku na sobotę otwarta dla ruchu zostanie ulica Tuwima. Jednocześnie wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu na ul. Sienkiewicza od Tuwima do Moniuszki. Ten odcinek drogi stanie się jednokierunkowy. Prace prowadzone będą na prawym pasie, a pojedziemy lewym pasem w kierunku ul. Narutowicza.

Na swoją trasę po ulicy Tuwima wrócą autobusy linii 80 i 83. Natomiast zmieni się trasa linii N7 i N8. Linia 57 będzie kursować bez zmian w kierunku Marysina przez Sienkiewicza, a w kierunku pętli Piastów Kurak przez Kilińskiego.

Linia N7 pojedzie przez Narutowicza i Kilińskiego do al. Rodziny Poznańskich. Trasa obowiązuje w obu kierunkach.

Linia N8 z Dąbrowy do dworca Łódź Fabryczna dojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego i Tuwima do Kościuszki. W powrotną stronę pojedzie przez Zieloną, Narutowicza i Kilińskiego do al. Rodziny Poznańskich, gdzie wróci na swoją trasę.

Przebudowa ul. Sienkiewicza realizowana jest w ramach Rewitalizacji Obszarowej. Kluczowa w jej przebudowie, jest wymiana przestarzałych instalacji podziemnych,jak wodociąg i gazociąg. Całości prac dopełnia wymiana chodników i nawierzchni po pracach podziemnych, oraz wyznaczenie miejsc parkingowych i stworzenie zieleńców, aby całość realizowanych w śródmieściu inwestycji była spójna i jednolita, dla poprawy komfortu i estetyki centrum naszego miasta.

- Prace na odcinku od Piłsudskiego do Tuwima potrwają do wakacji, natomiast kolejny odcinek od Tuwima do Narutowicza, na którym właśnie rozpoczną się prace zakończy się na przełomie roku. Również na tym odcinku po przebudowie wodociągu, Zarząd Inwestycji Miejskich wykona modernizację drogi, wymianę chodników, oraz powstaną miejsca parkingowe i zieleńce – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt