Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 2 lutego 2023

środa, 1 lutego 2023

Famuły przy Ogrodowej do remontu. Mieszkania, hostel i dużo roślinności [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

We wtorek, 31 stycznia, otwarto oferty złożone w... więcej

wtorek, 31 stycznia 2023

Nowe mieszkania przy Dowborczyków. Co w planach inwestycji? [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

Przy ul. Dowborczyków 18, a więc w bezpośrednim... więcej

Pasaż Schillera. Nowa nawierzchnia, a pod ziemią... ciekawe odkrycie [ZDJĘCIA]

W pasażu Schillera praca wre - już wkrótce ta ważna miejska przestrzeń zmieni się nie do poznania. Możemy tu już oglądać fragment nowej, właśnie położonej nawierzchni, ale także... dawnych zabudowań, które odkryto podczas przebudowy.

Na zdjęciu roboty budowlane na pasażu Schillera

W pasażu Schillera trwają intensywne prace przy zagospodarowaniu terenu - budowane są fundamenty pod nową fontannę oraz prowadzone są roboty wodno-kanalizacyjne. Przed Domem Technika ekipa budowlana ułożyła już kawałek nawierzchni z szarych, granitowych płyt.

Obok możemy natomiast zobaczyć odsłonięte pozostałości po dawnych zabudowaniach, najprawdopodobniej budynkach gospodarczych. W centralnej części pasażu, po zerwaniu nawierzchni, także odsłoniły się fundamenty po dawnych oficynach. Pod koniec XIX w. od frontu przy ul. Piotrkowskiej stały drewniane domy, a za nimi murowane oficyny, których część zachowała się do dzisiaj. Dalej nieruchomości miały ogrody sięgające ul. Sienkiewicza i zabudowania gospodarcze.

Jak zmieni się pasaż Schillera?

Pasaż Schillera zostanie poszerzony - zlikwidowane zostaną miejsca parkingowe przed Urzędem Miasta Łodzi. Dzięki temu powstanie tu miejski plac, idealny do organizowania imprez plenerowych. W miejscu obecnego parkingu znajdować się będzie duża fontanna posadzkowa. Obok pojawią się nowe, dające cień drzewa oraz ławki. Pojawi się także plac zabaw, a do parku Sienkiewicza prowadzić będzie aleja drzew.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt