Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 11 grudnia 2023

Hotel Światowit przechodzi do historii. Wyburzanie rozpoczęte! [ZDJĘCIA]

red

Z krajobrazu Łodzi znika wysoka bryła budynku... więcej

piątek, 8 grudnia 2023

Pasaż Schillera prawie gotowy. To będzie przestrzeń, którą pokochają łodzianie [ZDJĘCIA]

Dobiega końca jedna z dłużej wyczekiwanych inwestycji w centrum Łodzi. Zazieleniony i zmodernizowany pasaż Schillera wkrótce zostanie oddany łodzianom. Jak się zmienił?

Na zdjęciu stan prac na Pasażu Schillera (widok z góry)

Większość prac na remontowanym pasażu Schillera została już zakończona.

- Pozostaje uruchomienie fontanny oraz prace wykończeniowe i porządkowe. Pod koniec września planowane są odbiory inwestycji, a to znak, że za kilka tygodni odmieniony pasaż Schillera zostanie otwarty dla łodzian - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Atrakcją nowego pasażu Schillera będzie stół wodny, który stanie niedaleko ul. Piotrkowskiej. To kamienna instalacja o długości sześciu metrów - na płycie z jasnoszarego, strzelińskiego granitu zostanie wyryta mapa dawnej Łodzi z korytem rzeki. Śladem Łódki popłynie woda, a na mapie zaznaczone zostaną najważniejsze miejsca historycznej osady. W pasażu będzie działać także duża fontanna posadzkowa oraz bezpieczny plac zabaw. 

Zielony pasaż Schillera

Z ulicy Piotrkowskiej do parku Sienkiewicza poprowadzi aleja nowych drzew, których posadzono w pasażu Schillera ponad 50. Do tego krzewy i trawy ozdobne na rabatach oraz niskie sosny i cisy w ozdobnych donicach. Wzdłuż głównej osi pasażu rosły będą rośliny kwitnące na biało. Liście niektórych z nich, głównie zimozielonych, zabarwią się jesienią na kolor brunatno-czerwony. 

Kontakt