Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była ruderą, a teraz będzie nowoczesnym i atrakcyjnym budynkiem, w którym powstały przestrzenie biurowe. Dobiegły końca prace w kamienicy przy Sienkiewicza 22.

Kolaż powstały z połączenia czterech zdjęć pokazujących różne aspekty remontu nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 22

Wszystkie pomieszczenia w kamienicy zostały gruntownie odświeżone, w budynku zamontowano ponad sto okien i blisko dwieście drzwi, które wyglądem nawiązują do oryginalnych. Na podwórku, na ponad 300 metrach kwadratowych, zasadzono niemal 1000 ozdobnych krzewów i bylin, w tym magnolie, róże i różaneczniki, bluszcz i pnące hortensje. Nie brakuje również wiciokrzewów, rozplenicy i bluszczu.

Zabytek odzyskał życie, ma nowe stropy, stolarkę oraz instalacje. Zmieniony został układ pomieszczeń, a wykonawca postawił nowe ściany, położył tynki i podłogi. Elewacja zachwyca każdym szczegółem, prace konserwatorskie objęły kompleksowe odnowienie fasady i przywrócenie odrestaurowanego detalu architektonicznego. 

Zgodnie z planami, kamienica została nadbudowana i przekształcona w nowoczesny kompleks biurowy. Powstało tu trzydzieści siedem lokali biurowych oraz pięć lokali dla przedsiębiorców. Oprócz tego w budynku swoją siedzibę będzie miało Centrum Aktywności Lokalnej.

Wartość inwestycji ponad 20 mln zł.

Kontakt