Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 28 lipca 2021

Ulica Rewolucji 1905 roku pełna zielen

Małgorzata Loeffler / ZIM

Dobiega końca rewitalizacja ulicy Rewolucji 1905... więcej

Prezydencka willa do wzięcia

s.zatorski

Nie jest pewne, w którym roku dokładnie powstała,... więcej

Budowa nowej drogi podziemnej na ostatniej prostej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Inspiruje artystów. Kręcono w niej teledysk... więcej

Pierwsi lokatorzy nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łęczyckiej 70B

Kilka rodzin już zdecydowała się je przyjąć. W najbliższych tygodniach będą przeprowadzać się do kompleksowo wyremontowanych lokali z łazienkami i centralnym ogrzewaniem. Specjalna pula mieszkań została przygotowana specjalnie pod osoby z niepełnosprawnościami.

Wejście do zespołu budynków komunalnych przy ul. Łęczyckiej.

W budynku przy ul. Łęczyckiej 70b, gdzie jeszcze kilka lat temu był biurowiec ZUS powstały 52 nowe mieszkania komunalne. Przeważają tu lokale, na które popyt jest największy od 35 do 40 mkw., dwupokojowe, z kuchnią lub aneksem kuchennym - każde z łazienką i centralnym ogrzewaniem. Pomieszczenia są gotowe do zamieszkania. W łazienkach są płytki oraz biała armatura. Położone są podłogi. Najmniejsze mieszkania w budynku mają ok. 23 mkw - to jeden pokój z aneksem kuchennym i łazienką. Największe - prawie 54 mkw i składają się na nie dwa pokoje z kuchnią i łazienką.

Powstał tu również zasób mieszkań stricte dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. Cały parter, 6 lokali, został całkowicie dostosowany do osób na wózkach inwalidzkich: z szerszymi wejściami do samych lokali i poszczególnych pomieszczeń w domu, z łazienkami, w których zainstalowane są specjalne poręcze do podtrzymywania się, a prysznice mają inną konstrukcję (to obniżona podłoga, bez typowego brodzika, z krzesełkiem, na które można się przesiąść z wózka inwalidzkiego, by się wykąpać), a biała armatura jest na odpowiedniej wysokości dla osoby z dysfunkcją ruchu. Do budynku prowadzą dwa wejścia - obydwa z podjazdami dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynku została zainstalowana też winda. Będzie to miało szczególne znaczenie dla seniorów, którzy swobodnie będą mogli skorzystać z mieszkań na każdym z pięter, ale i rodzin z małymi dziećmi. Wejście z dziecięcym wózkiem nie stanowi już wtedy problemu. Niemniej niezależnie od tego udogodnienia w nowym bloku, na parterze powstało specjalne pomieszczenie do przechowywania wózków dziecięcych czy rowerów.

7 lokali zostało już przyjętych przez przyszłych lokatorów - w tym trzy mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Kolejne 4 rodziny mają oglądać mieszkania w najbliższych dniach.

Inwestycja kosztowała ponad 8 mln zł. Ok. 2,2 mln zł z tej kwoty to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Kontakt