Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Plac Dąbrowskiego. Łodzianie zdecydowali, jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

Plac Dąbrowskiego czekają ważne, zielone zmiany. Po spotkaniach, konsultacjach i debatach z mieszkańcami powstały trzy warianty jego przebudowy. Spośród nich łodzianie wybrali w głosowaniu ten, który spodobał im się najbardziej. Znamy wyniki!

Kolaż przedstawiający plan koncepcyjny docelowego wyglądu pl. Dąbrowskiego oraz wizualizacji jego realizacji

Wszystkie warianty przebudowy przygotowane przez pracownie mamArchitekci i A2P2 zakładały zazielenienie placu, zmianę fontanny i otwarcie przestrzeni na życie miejskie. Różniły się szczegółami, m.in. tym, jak wyglądać będą rośliny czy elementy wodne. W głosowaniu, przeprowadzonym wśród mieszkańców Łodzi na platformie Vox Populi, zwyciężył, z miażdżącą przewagą, wariant drugi – zdobył aż ⅔ wszystkich głosów.

Co teraz czeka plac Dąbrowskiego?

To na podstawie tego projektu, zakładającego m.in. dosadzenie ponad 200 drzew, powstanie ostateczna koncepcja przebudowy pl. Dąbrowskiego. Dopracowane zostaną szczegóły dotyczące m.in. niebiesko-zielonej infrastruktury, małej architektury, wyglądu pawilonów usługowych, a także wstępnego doboru roślin pod kątem trudnych miejskich warunków. Efektem będzie całościowa koncepcja przebudowy i to na jej podstawie w 2023 r. rozpocznie się kolejny etap – wykonane zostaną projekty budowlane i wykonawcze oraz rozpocznie się wyczekiwany przez łodzian remont. Łódź wzbogaci się o atrakcyjny, zielony plac miejski o różnych funkcjach, zachęcający do odpoczynku i rekreacji w cieniu drzew oraz przy szumie wody. Czyli dokładnie taki, jakiego chcieli łodzianie w trakcie konsultacji społecznych!

Kontakt