Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 7 grudnia 2023

Tunel pod Łodzią droższy o 80 mln zł. Dodatkowe pieniądze także na wzmocnienie kamienic

Jakub Bień

Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią, który ma... więcej

środa, 6 grudnia 2023

Półmetek prac przy przebudowie Próchnika i Rewolucji 1905 r.

Prace na Próchnika i Rewolucji idą zgodnie z planem. Na połówce jezdni mamy już gotową nową drogę i przerzucony został na nią ruch, aby wykonać drugą stronę ulicy. Prace wykonane są na odcinku od Zachodniej do Wschodniej, wraz ze skrzyżowaniem. Całość remontu ma się zakończyć na przełomie roku, a Próchnika i Rewolucji po rewitalizacji stanie się bardzo zielona.

Prace na ul. Próchnika i ul. Rewolucji 1905 r. idą zgodnie z planem
Prace na ul. Próchnika i ul. Rewolucji 1905 r. idą zgodnie z planem

Szara betonowa przestrzeń drogi, zmieni się w zazielenioną ulicę, z prostymi chodnikami, nową jezdnią i miejscami parkingowymi oraz energooszczędnymi latarniami. Oświetlenie wyposażone będzie w czujniki zmierzchu, regulujące poziom światła, a w zieleńcach zamontowane będą czujniki wilgoci, uruchamiające nawadnianie zieleni. Nasadzone zostaną drzewa, krzewy, byliny, a także trawy ozdobne. Dominować będą rośliny liściaste. Łącznie posadzimy 94 drzewa i blisko 650 krzewów

Część prac wykonaliśmy już w ubiegłym roku, gdzie Łódzka Spółka Infrastrukturalna wykonała modernizację wodociągu. To umożliwiło wejście z pracami już w lutym, a dopiero od czerwca nastąpiło całkowite zamknięcie ulicy na potrzeby jej przebudowy. Prace mają zakończyć się na przełomie roku. Koszt to 7,5 mln zł.  

Program rewitalizacji obszarowej, w ramach którego realizowana jest przebudowa ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r., zakłada poprawę jakości przestrzeni publicznej, modernizację oświetlenia,  bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe chodniki, zielone pasaże, tak aby przestrzeń miasta była dostępna dla każdego - bez barier architektonicznych, bezpieczna i przyjazna do zamieszkania.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Kontakt