Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 3 kwietnia 2020

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w kamienicach przy ulicy Tuwima 33 i 35 , fot. Sebastian Glapiński

Kończymy prace w kamienicach przy Tuwima 33 i 35

Małgorzata Loeffler / ZIM

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana... więcej

Prace na al. 1 Maja dobiegają końca. , fot. Konrad Ciężki

Łódź Buduje Zielone Polesie

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna ulica na Starym Polesiu zamienia się w... więcej

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł... więcej

Pomoc dla osób bezdomnych w Łodzi. Miasto buduje nową noclegownię.

Trwają prace wykończeniowe w budynku przy ul. Przybyszewskiego, który w tym roku zostanie oddany potrzebującym. Jesienią z tego miejsca będą mogły skorzystać osoby, które do tej pory schronienia szukały w placówce na Stokach.

- Trwa budowa nowej noclegowni oraz ambulatorium (izby wytrzeźwień) przy ul. Przybyszewskiego 253. Powstanie tu 40 pojedynczych pomieszczeń „izby wytrzeźwień” dla 40 osób oraz ponad 60 miejsc noclegowych. Noclegownia będzie pracowała od godz. 20 do 8 rano, ale na Przybyszewskiego powstanie też całodobowa świetlica. W świetlicy osoby bez domu będą mogły się spotkać z osobami najbliższymi, np. rodziną. Często jest tak, że spotkanie w domu rodzinnym nie jest możliwe. A tu będzie taka neutralna przestrzeń do rozmowy. To miejsce to alternatywa dla istniejącej dziś noclegowni na Stokach. Nowy adres noclegowni nie powinien już wywoływać sytuacji konfliktowych z mieszkańcami. Podobnie będzie w przypadku izby, którą przeniesiemy z ul. Kilińskiego – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Łódź systemowo buduje pomoc dla osób bezdomnych.

- Prace budowlane będą kosztować ok 6,2 mln zł. Nie ukrywam, że bardzo cieszymy się, iż dostaliśmy 3,5 mln zł dofinansowania na te prace. Pierwsze osoby potrzebujące pomocy chcemy w niej przyjąć w tym roku, jesienią – dodaje Krzysztof Kumański, dyrektor Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi.

Dziś budynek jest w stanie surowym, zamkniętym. Trwają prace wykończeniowe w środku. Na parterze budynku powstaje 40 pojedynczych pomieszczeń izby wytrzeźwień dla 40 osób. Przeniesiemy tu izbę wytrzeźwień z ul. Kilińskiego, gdzie również jest 40 miejsc, ale w pomieszczeniach wieloosobowych. W tym samym budynku na piętrze, powstaje też noclegownia. Noclegownia ma dać schronienie ok. 60 osobom.

Ok. 1,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia, zagospodarowanie otoczenia budynku oraz tzw. projekty miękkie - czyli wszystkie działania profilaktyczne dla osób korzystających z noclegowni.

Kontakt