Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 1 marca 2024

MPK Łódź testowało tory na Legionów. 4 marca wrócą tam tramwaje [ZDJĘCIA]

TAnd

W czwartek, 29 lutego odbyły się kolejne jazdy... więcej

czwartek, 29 lutego 2024

Łódź zielenieje. W 2024 r. przybędzie aż 52 tys. nowych drzew! [SZCZEGÓŁY]

ML

Tysiące nowych drzew pojawią się w całej Łodzi w... więcej

Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku wyprostujemy kolejne kilkadziesiąt kilometrów chodników. Gdzie będą prowadzone prace w 2020 roku?

Proste chodniki to jedna z kluczowych spraw, którą zgłaszają nam mieszkańcy. Dlatego w tym roku wyremontujemy kolejne kilkadziesiąt kilometrów chodników.

- Równe, nowe chodniki to podstawa każdej inwestycji, aby piesze trakty były wygodne dla mieszkańców i ułatwiały poruszanie się po mieście osobom niepełnosprawnym, czy osobom z wózkiem – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. - Dlatego przy każdej inwestycji dbamy o pieszych i w ciągu roku realizujemy również budowę nowych i przebudowę już istniejących chodników. Chodniki powstają na każdej prowadzonej inwestycji, oraz realizujemy w ciągu roku kilka zadań dedykowanych tylko pieszym.

W 2020 roku miasto wybuduje 34 km chodników w ponad 30 lokalizacjach. Będzie to łącznie ok. 85 tys. m2 powierzchni dla pieszych, na które zostanie wykorzystane ok. 1 mln płytek chodnikowych.

Proste chodniki powstaną w tym roku w ramach Rewitalizacji Obszarowej na ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r., oraz na ul. Kilińskiego, Sienkiewicza i Wschodniej. W ramach dużych inwestycji drogowych, piesi zyskają nowe trakty na ul. Traktorowej, Obywatelskiej, Mierzejowej czy Rokicińskiej. Ponadto nowe chodniki pojawią się na osiedlach na ul. Zapolskiej, Pienistej, Gersona, czy Źródłowej.

Przy większości inwestycji chodniki wykonane będą w standardzie trójpodziału z opaskami z kostki kamiennej i środkowej części wykonanej z kostki granitowej 25x25 cm. Ponadto wykonując nowe chodniki zapewniamy wszelkie ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonym poruszaniu się, oraz osób z wózkami. Dojścia do przejść dla pieszych są pochylone, a chodniki wyposażone w płytki wskaźnikowe dla niewidomych. Również opaska z kamienia oprócz aspektu wizualnego, ma znaczenie dla osób niewidomych, gdyż swoją fakturą informuje taką osobę, że jest bliżej krawędzi chodnika.

Kontakt