Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 1 czerwca 2023

Łódzka Informacja Turystyczna otwarta po remoncie. Tak się zmieniła! [ZDJĘCIA]

red

W środę (31 maja), po gruntownym remoncie, otwiera... więcej

środa, 31 maja 2023

Nowa droga łącząca Wschodnią i Sienkiewicza. Drogowcy wrócili na budowę [ZDJĘCIA]

ML

Prace przy budowie nowej drogi łączącej Wschodnią... więcej

Remont kamienicy przy Piotrkowskiej 115. Powstanie tu zielone podwórko [RAPORT]

W zabytkowej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 115 trwa intensywny remont. Co powstanie w budynku i wokół niego? Jak idą prace? Zaglądamy na plac budowy!

Wizualizacja nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 115 po zakończonym remoncie

- Remont przy Piotrkowskiej 115 rozpoczęliśmy w sierpniu 2022 roku. Niestety, pod koniec roku, z uwagi na rosnące ceny materiałów, wykonawca wstrzymał roboty. Na szczęście przestój jest już za nami! Od stycznia ekipa budowlana znów pracuje. Mam nadzieję, że te chwilowe zawirowania już są za nami i inwestycja zostanie zakończona w tym roku - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak przebiegają prace przy Piotrkowskiej 115?

Na terenie prowadzonej inwestycji praca wre. Zakończono już rozbiórkę stropów drewnianych nad parterem budynku oraz montaż konstrukcji stalowej w piwnicy. Odtworzono balkony na północnej i wschodniej elewacji budynku, przemurowano gzyms oraz ogniomur. W najbliższym czasie wykonawca planuje kontynuację robót rozbiórkowych oraz montaż stropów wraz z betonowaniem.

Co powstanie przy Piotrkowskiej 115?

W ramach inwestycji odnowione zostaną elewacja oraz wnętrza budynku. Układy pomieszczeń zostaną zmienione, pojawią się także dodatkowe okna i balkony. Nadbudowane zostanie poddasze, które będzie oddane na cele użytkowe. W budynku pojawi się również pomieszczenie na rowery, wózki i sprzęt ogrodniczy, a także wejście dla osób z niepełnosprawnościami. 

Po remoncie w kamienicy powstanie sześć mieszkań komunalnych, w tym dwa chronione, dwie pracownie dla artystów, lokal usługowy i świetlica Centrum Aktywności Lokalnej.

Kolejne zielone podwórko w centrum 

Obok kamienicy powstanie zielona enklawa. To propozycja dla dzieci, które nie mają gdzie się bawić, ale i dorośli zyskają przyjazne i zadbane miejsce, idealne na chwilę odpoczynku. Pojawią się tu ławki i huśtawki oraz dużo nowej zieleni - krzewy, rośliny dekoracyjne i pnącza na pergolach. Oczywiście zachowane zostaną rosnące tu już drzewa.

Teren podwórka zostanie oświetlony -  podświetlona będzie także posadzka oraz zielone pergole. Zachowany dojazd do sąsiednich nieruchomości będzie miał nową nawierzchnię z płyt granitowych. Powstanie 8 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osoby z niepełnosprawnością.

Finał inwestycji przy Piotrkowskiej 115 to IV kw 2023, a jej wartość to 7 mln zł. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt