Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 2 czerwca 2023

Kamienice w Łodzi pięknieją dzięki miejskim dotacjom. Łącznie 30 remontów [ZDJĘCIA]

red

Struga 17 i Legionów 51. W tych kamienicach kończą... więcej

Kamienica Siemensa w Łodzi. Jak zmieni się Piotrkowska 96? [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Jeszcze w 2023 r. rozpocznie się remont... więcej

Remont Legionów. Sprawdzamy postęp prac. Gdzie zobaczymy robotników? [ZDJĘCIA]

Od grudnia 2022 r. trwa remont ul. Legionów na odcinku pomiędzy placem Wolności a ulicą Żeligowskiego. Na jakim etapie są prace?

Na zdjęciu kolaż dwóch zdjęć przedstawiających trwające prace remontowo-budowlane na ul. Legionów

W ostatnich tygodniach prowadzone były prace rozbiórkowe na odcinkach od pl. Wolności do ul. Zachodniej oraz od ul. Żeligowskiego do ul. Cmentarnej. Ponadto wykonane zostały prace przygotowawcze pod fundamentowanie słupów trakcyjnych od strony ul. Żeligowskiego i ul. Cmentarnej oraz zabezpieczono infrastrukturę energetyczną.

Obecnie na placu budowy są głównie geodeci i ekipa od robót przy sieciach wodno-kanalizacyjnych i teletechnicznych. Trwa ewidencjonowanie infrastruktury. W tym tygodniu zobaczymy robotników przy pracach gazowniczych w ul. Gdańskiej.

Jak zmieni się Legionów po remoncie?

Torowisko tramwajowe zostanie wymienione na cichsze. Jezdnia otrzyma nową nawierzchnię. Poszerzone zostaną chodniki. Ulicę o uspokojonym ruchu wzbogacą drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Poza tym pojawią się nowe meble miejskie, kosze, ławki i oświetlenie. Węższa będzie także jezdnia ul. Cmentarnej.

W obszarze skrzyżowania obu ulic zaprojektowano przeznaczony dla pieszych zielony plac, którego głównym atutem będzie nowa fontanna.

Wykonawcą inwestycji jest  konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania, a jej wartość to ponad 116 mln zł. Finał projektu planowany jest na IV kw. 2023.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Ogrodową, Zachodnią Legionów, Gdańską wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt