Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 18 września 2020

Teraz trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 29 - Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Część kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. musiała... więcej

środa, 16 września 2020

Przebudowane ulice Wolborska i Podrzeczna połączą Stary Rynek z parkiem Staromiejskim - Paweł Łacheta / UMŁ

Łódź rewitalizuje ul. Wolborską i Podrzeczną

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zmieniamy dolinę Łódki. To jeden z najciekawszych... więcej

czwartek, 10 września 2020

Ulica Północna - wizualizacja

Łódź Rewitalizuje. Ogrodowa i Północna

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Wypracowaliśmy najlepsze rozwiązania dla ul.... więcej

Rewitalizacja Łodzi w szerokiej panoramie 360°. Dostęp do danych 3D

Na miejskim portalu rewitalizacji można oglądać pierwsze z ponad 1000 zdjęć – panoram pokazujących przestrzeń w perspektywie 360°. Przedstawiają one fragmenty miasta przed i po rewitalizacji. Dzięki nim można obserwować, jak zmienia się Łódź. Na stronie dostępne są również do pobrania modele 3D łódzkich budynków i mebli miejskich.

Panorama 360 - ul. Tuwima 46. Panorama do obejrzenia na stronie: https://rewitalizacja.uml.lodz.pl/dzialania/3-okolice-dworca-lodz-fabryczna-i-parku-moniuszki/tuwima-46/, mat. MPU

Panoramy 360°

W nowej siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przy al. Kościuszki 19 zaprezentowano pierwsze efekty laserowego skanowania rewitalizowanych przestrzeni Łodzi na przykładzie kamienicy przy ul. Tuwima 46, gdzie mieści się obecnie m.in. Biblioteka Tuvim. Dokonane zmiany po przeprowadzeniu prac remontowych rzeczywiście robią wrażenie. Ciekawostką są również panoramy miejsc na razie niedostępnych, gdzie np. będą przebiegały przebicia między kwartałami albo zamknięte dziś budynki i podwórka oczekujące na rewitalizację.

 

- W ramach projektu dofinansowanego z środków unijnych MPU wykonuje zdjęcia–panoramy 360° przestrzeni miasta przed i po rewitalizacji. Powstało już ponad tysiąc takich panoram, a pierwsze z nich można oglądać na portalu rewitalizacji, gdzie będą publikowane kolejne zdjęcia – wyjaśnia Joanna Brzezińska z Biura Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ.

Panoramy przedstawiają budynki, ulice, parki i pasaże przeznaczone do remontu w ramach rewitalizacji. Dzięki zastosowanej technologii zdjęcie umożliwia obejrzenie wybranej przestrzeni w obrocie 360°. Za pomocą powstałych panoram można obserwować zmiany, jakie zachodzą w naszym mieście, a także zebrać materiał porównawczy do badań czy udokumentować obraz dawnej Łodzi.

Dane 3D

Na portalu rewitalizacja.uml.lodz.pl jest również dostępna mapa cyfrowa rewitalizowanych obszarów wielkomiejskich, z której można pobrać modele 3D powstałe w ramach projektu. Są to zarówno budynki, drzewa, jak i zestaw łódzkich mebli miejskich. Modele 3D są dostępne dla każdego. Mogą znacząco ułatwić przygotowywanie projektów architektonicznych i urbanistycznych oraz inwestycji w Łodzi, a także wspomóc prace naukowe i badawcze.

Powiązane pliki

Kontakt