Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 8 grudnia 2023

czwartek, 7 grudnia 2023

Tunel pod Łodzią droższy o 80 mln zł. Dodatkowe pieniądze także na wzmocnienie kamienic

Jakub Bień

Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią, który ma... więcej

Rewitalizacja. Zabytek przy Sienkiewicza 22 pięknieje w oczach [ZDJĘCIA]

Do grona wyremontowanych kamienic w centrum Łodzi za chwilę dołączy kolejna – na wylocie ul. Moniuszki. Sprawdzamy, jak przebiega remont przy ul. Sienkiewicza 22.

Na zdjęciu stan prac na dziedzińcu nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 22

– Przebudowa budynków jest już na ostatniej prostej. W ubiegłych tygodniach wykonawca koncentrował się na pracach przy nadbudowie frontowej kamienicy. Robotników mogliśmy też zobaczyć przy pracach konserwatorskich na fasadzie. Za nami wykonanie tynków na parterze i drugim piętrze. W najbliższych tygodniach kontynuowane będą roboty we wnętrzach. Rozpocznie się układanie płytek ściennych i podłogowych, montaż stolarki okiennej oraz instalacja windy osobowej – wylicza Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jeszcze jedna do kolekcji

Zabytek przy Sienkiewicza będzie kolejną już wyremontowaną kamienicą przy tej ulicy. Wcześniej odnowione zostały sąsiadki pod numerami 18 i 20. Obok, pod numerem 26, trwa z kolei remont zabytkowej willi.

Po remoncie kamienica zmieni funkcję z mieszkaniowej na użytkową. Na parterze powstanie świetlica – Centrum Aktywności Lokalnej, a na kondygnacjach biura będą lokale usługowe i pracownie.

Na podwórku położona zostanie nowa nawierzchnia, pojawią się miejsca postojowe dla rowerów, ławki, kosze na śmieci i zieleń. Wzdłuż jednej ze ścian zasadzone zostaną rośliny pnące.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt