Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 1 marca 2024

MPK Łódź testowało tory na Legionów. 4 marca wrócą tam tramwaje [ZDJĘCIA]

TAnd

W czwartek, 29 lutego odbyły się kolejne jazdy... więcej

czwartek, 29 lutego 2024

Łódź zielenieje. W 2024 r. przybędzie aż 52 tys. nowych drzew! [SZCZEGÓŁY]

ML

Tysiące nowych drzew pojawią się w całej Łodzi w... więcej

Rozpoczynamy prace na kolejnym odcinku ul. Sienkiewicza. Prace wystartują 9 marca

Sprzyjająca aura pozwala na realizację prac ziemnych, dlatego przystępujemy do kolejnego etapu prac na ul. Sienkiewicza, tym razem na odcinku od Tuwima do Traugutta.

- 9 marca Łódzka Spółka Infrastrukturalna rozpocznie wymianę wodociągu na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z Tuwima – informuje Tomasz Piotrkowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

 

Następnie realizowana będzie przebudowa wodociągu w kierunku ul. Traugutta.
385 metrów wodociągu połączy się z już zrealizowanym w ubiegłym roku na odcinku od Traugutta do Narutowicza.

 

- Po przebudowie wodociągu rozpocznie się remont drogi. Całość prac ma się zakończyć w końcówce roku – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

 

W pierwszym etapie zamknięta będzie ul. Tuwima na skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza. Nie pojedziemy na wprost ul. Tuwima od Kilińskiego do Piotrkowskiej. Objazd poprowadzony będzie przez Kilińskiego, Traugutta i Sienkiewicza. Również takim objazdem pojadą autobusy linii 80, 83 i N8.

 

Natomiast ul. Sienkiewicza przejedziemy bez większych utrudnień na wprost
do Narutowicza, oraz skręcimy z obu kierunków w ul. Tuwima w stronę
ul. Piotrkowskiej. Ponadto podczas prac ul. Tuwima na odcinku od Sienkiewicza
do Kilińskiego będzie dwukierunkowa. W kolejnych etapach prac, pojawią się również zmiany na ul. Sienkiewicza, ale to nastąpi dopiero po zrealizowaniu prac
na skrzyżowaniu i otwarciu do ruchu ul. Tuwima.

 

Przebudowa ul. Sienkiewicza realizowana jest w ramach Rewitalizacji Obszarowej. Kluczowa w jej przebudowie, jest wymiana przestarzałych instalacji podziemnych, jak wodociąg i gazociąg. Całości prac dopełnia wymiana chodników i nawierzchni
po pracach podziemnych, oraz wyznaczenie miejsc parkingowych i stworzenie zieleńców, aby całość realizowanych w śródmieściu inwestycji była spójna i jednolita, dla poprawy komfortu i estetyki centrum naszego miasta.

Kontakt