Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Trwa remont milicyjnego kasyna przy Sienkiewicza. Willa Maurycego Frankela znów zachwyci

Po generalnej odnowie na pierwszym piętrze powstaną biura, a na parterze znajdzie się lokal usługowy, który zostanie przeznaczony na restaurację lub kawiarnię.

Kolaż dwóch zdjęć: po lewej - widok z drona willi przy ul. Sienkiewicza 26, po prawej - wnętrza tego samego budynku w trakcie prac remontowych

Willa przechodzi kompleksowy remont. Odnowione i przebudowane zostaną wnętrza, modernizacja nie ominie również elewacji. Konstrukcja budynku zostanie wzmocniona, wymienione zostaną wszystkie instalacje. – Na ukończeniu są prace rozbiórkowe i demontażowe. Wymieniono stropy nad piwnicą oraz stropy drewniane nad parterem. Zakończono również prace przy wymianie konstrukcji ścian wewnątrz budynku. W najbliższych dniach zobaczymy robotników przy stawianiu ścian działowych, rozpoczną się również prace przy wymianie instalacji – zapowiada Mariusz Kociołek, kierownik budowy.

Biura i lokale usługowe w starym kasynie

W odnowionym budynku powstaną cztery funkcjonalne lokale biurowe oraz nowa, atrakcyjna przestrzeń na lokal usługowy. Z zewnątrz przywrócony zostanie jednolity wygląd z zachowaniem charakteru XIX-wiecznej willi.

Wykonawcą remontu jest firma Michał Szymczyk Zakład Ogólnobudowlany, a wartość prac to ponad 6 mln zł. Finał inwestycji planowany jest na IV kwartał 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt