Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 maja 2020

Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach. , Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Zielono nam. Ponad półtora tysiąca drzew pojawi się w tym roku na łódzkich ulicach

omasz Walczak / BKSiDŁ

Półtora tysiąca drzew „wyrośnie” w tym roku w... więcej

 Już w długi weekend, począwszy od 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi. , fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Monopolis gotuje się do kulinarnych spotkań

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rewitalizacja niezwykłego zespołu Monopolu... więcej

czwartek, 28 maja 2020

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na Księżym Młynie rusztowania zakryły dwa kolejne... więcej

Urząd Miasta Łodzi stopniowo przywraca kolejne usługi dla mieszkańców

Mimo narzuconych przez rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów ograniczeń związanych z trwającym stanem epidemii, Urząd Miasta Łodzi przywrócił już we wszystkich obszarach usługi realizowane dla mieszkańców.

Urząd Miasta Łodzi stopniowo przywraca kolejne usługi dla mieszkańców , fot. Archiwum UML

Jak informuje Jarosław Chwiałkowski, dyrektor Departamentu Obsługi i Administracji UMŁ, z racji ograniczeń związanych z trwającym stanem epidemii, bieżąca obsługa odbywa się poprzez wcześniejsze umówienie (telefoniczne lub internetowe) terminu wizyty. – Zachęcamy mieszkańców, by na bieżąco sprawdzali na stronach internetowych UMŁ informacje na temat pracy poszczególnych wydziałów i dostępnych sposobów umówienia wizyty. Najwięcej spraw mieszkańców realizują trzy wydziały: Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów, Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego. Pierwszy z nich ma uruchomioną stronę umożliwiającą umówienie wizyty. W Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów, z powodu obostrzeń epidemiologicznych, czynne jest co drugie stanowisko, a interesanci przychodzą na wyznaczoną wcześniej godzinę. Oprócz tego interesanci wciąż mogą pozostawić swoje wnioski w urnie. Są one na bieżąco wyjmowane i rozpatrywane przez urzędników.

- Jeśli chodzi o Wydział Spraw Obywatelskich, we wszystkich lokalizacjach można umówić się na wizytę, można również odbierać dowody osobiste. W przypadku składania wniosków zachęcamy do korzystania z platformy ePUAP. Obserwujemy zwiększoną liczbę wniosków składanych tą drogą, ale staramy się realizować je na bieżąco. Osoby, które nie mogą skorzystać z platformy ePUAP prosimy o telefoniczne umawianie wizyt – telefony i adresy e-mail dostępne są na stronach internetowych UMŁ – dodaje dyrektor Jarosław Chwiałkowski.

W przypadku Urzędu Stanu Cywilnego obsługa mieszkańców była realizowana przez cały czas, szczególnie w obszarze rejestracji zgonów. We wszystkich pozostałych sprawach wizytę należy umówić telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dyrektor Jarosław Chwiałkowski podkreśla, że liczba umawianych wizyt jest ograniczona, tak by zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne zarówno mieszkańcom, jak i urzędnikom. Trzy wspomniane wcześniej wydziały obsługują już ponad tysiąc mieszkańców dziennie. By uniknąć kolejek i skrócić do minimum czas przebywania w urzędzie interesantom wyznaczane są konkretne godziny wizyt.

Małgorzata Markowska, dyrektor Wydziału Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami UMŁ dodaje: - W Łódzkim Centrum Kontaktów z Mieszkańcami również obowiązuje zasada wcześniejszego umawiania wizyty. Cały czas czynne jest nasze call center (+42 638 44 44), gdzie można uzyskać niezbędne informacje i umówić wizytę. Dodatkowo wystawiona jest urna, do której mieszkańcy mogą wrzucić korespondencję. Zachęcamy jednak do korzystania z platformy ePUAP, gdzie dostępnych jest już ponad 80 usług. Łódzkie Centrum Kontaktów z Mieszkańcami, oprócz wydawania dowodów osobistych, kart dużej rodziny, potwierdza również profile zaufane.

Kontakt