Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 29 maja 2024

wtorek, 28 maja 2024

Wielki remont niezwykłego zabytku skończony. Ta przemiana zapiera dech! [ZDJĘCIA]

Budynek przy ul. Zachodniej 76 to prawdziwa perła secesji. Niedawno zakończył się tu dwuletni remont, który przywrócił dawną świetność niezwykłemu zabytkowi, a już wkrótce w pięknych wnętrzach powstanie biblioteka Secesja.

Kamienica przy ul. Zachodniej 76 przeszła niezwykłą metamorfozę
Kamienica przy ul. Zachodniej 76 przeszła niezwykłą metamorfozę

Elewację i wnętrza wybudowanej w pierwszych latach XX w. kamienicy zdobią motywy roślinne, wśród których zobaczymy m.in. laskę Hermesa. Na klatce schodowej i w odrestaurowanych wnętrzach podziwiać można liczne secesyjne sztukaterie. To bez wątpienia jeden z najładniejszych budynków w tej części miasta! 

Wnętrza zachwycają, ale to nie wszystko. Już wkrótce powstanie tu też niezwykła, bo najbardziej łódzka ze wszystkich bibliotek. Księgozbiór będzie profilowany pod kątem publikacji dotyczących architektury i historii miasta oraz światowych trendów w planowaniu przestrzeni miejskiej.  

W odrestaurowanym budynku znajdzie się m.in. sala multimedialna z komputerami i interaktywnym stołem, sala konferencyjna, recepcja i bufet. Przed kamienicą zagospodarowany został teren podwórza, który będzie pełnił funkcję ogólnodostępnego ogrodu. Obiekt jest przystosowany do osób z niepełnosprawnościami.

Kontakt