Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Wszystkie informacje o rewitalizacji w jednym miejscu!

Dziś oficjalnie uruchomiony został portal internetowy, na którym wszyscy łodzianie znaleźć będą mogli komplet informacji dotyczących procesu rewitalizacji w naszym mieście.

Na stronie rewitalizacja.lodz.pl zamieszczane są aktualne informacje dotyczące postępu prac przy poszczególnych budynkach, drogach, parkach i skwerach oraz wizualizacje ukazujące ich projektowany stan po remoncie. Podane są także dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za przeprowadzki oraz remonty. Znajdują się tu również ogólne informacje dotyczące rewitalizacji - czym jest, dokumenty do pobrania i informacje związane z wydawaniem zaświadczeń dotyczących położenia nieruchomości na obszarze rewitalizacji. Dla zainteresowanych wskaźnikami monitorującymi zmiany społeczne, gospodarcze i przyrodnicze na obszarze rewitalizacji dodany został cały dział prezentujący stan zjawisk, który corocznie uzupełniany będzie o aktualne dane.

Portal Rewitalizacji powstał dzięki współpracy Biura ds. Rewitalizacji, Łódzkiego Ośrodka Geodezji oraz Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Cały czas pracujemy nad rozbudową strony o wszystkie działania rewitalizacyjne w mieście - w najbliższym czasie pojawią się informacje m.in. o Księżym Młynie.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje usprawnień strony. Jeżeli masz ochotę wesprzeć nas w ulepszaniu strony, napisz do nas na adres p.wojtaszczyk@uml.lodz.pl lub zadzwoń +42 272 64 08.

Zapraszamy do odwiedzania!

Kontakt