Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 2 lutego 2023

środa, 1 lutego 2023

Famuły przy Ogrodowej do remontu. Mieszkania, hostel i dużo roślinności [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

We wtorek, 31 stycznia, otwarto oferty złożone w... więcej

wtorek, 31 stycznia 2023

Nowe mieszkania przy Dowborczyków. Co w planach inwestycji? [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

Przy ul. Dowborczyków 18, a więc w bezpośrednim... więcej

Zaczął się remont Przybyszewskiego. Robotnicy są już na placu budowy [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (16 stycznia) rozpoczął się remont ul. Przybyszewskiego na odcinku od pl. Reymonta do ul. Grabowej. Oznacza to ważne zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź.

Na zdjęciu odcinek ul. Przybyszewskiego przygotowany do remontu (widok w stronę ul. Piotrkowskiej)

Na Przybyszewskiego widać już robotników - wygrodzone zostały części jezdni, które będą remontowane jako pierwsze, trwa zabezpieczanie drzew i rozkładanie sprzętu. Wkróce rozpoczną się pierwsze prace rozbiórkowe - robotników zobaczymy przy demontażu chodników, krawężników, słupów i elementów trakcji. Na czwartek zaplanowane jest frezowanie nawierzchni, potem zaś rozpoczną się prace zasadnicze, czyli układanie podziemnych sieci i budowę nowej ulicy z torowiskiem.


Projekt pn. "Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – przebudowa linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego na odcinku od Placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z budową węzła przesiadkowego i przebudową torowiska od wiaduktów Przybyszewskiego do ul. Lodowej" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA.RPLD.03.01.03-10-0001/19 zawartej w dniu 29 lipca 2021 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt