Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 3 października 2023

Rewitalizacja Starego Rynku. Co się dzieje na placu budowy? [ZDJĘCIA Z DRONA]

ML

Modernizacja Starego Rynku to jedna z ważniejszych... więcej

Miejskie lokale w Łodzi czekają na wynajem. Przedsiębiorco, poznaj zasady licytacji!

PaW

Ponad 100 lokali użytkowych należących do miasta... więcej

poniedziałek, 2 października 2023

ZLM wydłuża godziny pracy, by obsłużyć przedsiębiorców zainteresowanych obniżką czynszu

Pomagamy firmom poszkodowanym przez pandemię koronawirusa. Zarząd Lokali Miejskich zmieni godziny pracy, by przedsiębiorcy, którzy mogą starać o obniżkę czynszu za wynajem miejskiego lokalu użytkowego jak najszybciej mieli załatwione wszystkie niezbędne formalności.

ZLM wydłuża godziny pracy, by obsłużyć przedsiębiorców zainteresowanych obniżką czynszu , fot. Archiwum UMŁ

W czwartek 16 kwietnia, w piątek 17 kwietnia oraz w poniedziałek 20 kwietnia ZLM będzie pracował do godz. 20. Pracownicy administracji przyjdą też do pracy w sobotę 18 kwietnia i będą zajmować się tylko obsługą wniosków od najemców miejskich lokali użytkowych.

Przypomnijmy, że do 20 kwietnia najemcy miejskich lokali użytkowych mogą ubiegać się o obniżenie czynszu dla całego lokalu do wysokości 1 zł miesięcznie. Wypełnione wnioski należy składać jedynie w formie elektronicznej na  adres e-mail: przedsiebiorcy@zlm.lodz.pl

Obniżka dotyczy dwóch miesięcy: kwietnia i maja. Wystarczy wypełnić prosty wniosek, który można pobrać zarówno ze strony Urzędu Miasta Łodzi (w zakładce "Pomoc dla przedsiębiorcy"), jak i ze strony Zarządu Lokali Miejskich.

Przypomnijmy, 31 marca Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wydała zarządzenie w sprawie pobierania czynszów za lokale użytkowe w związku z ograniczeniem prowadzonej przez ich najemców działalności, z uwagi na stan epidemii koronawirusa. Pani Prezydent zdecydowała o obniżeniu czynszu najemcom do symbolicznej złotówki za miesiąc, za cały lokal.

https://bip.uml.lodz.pl/files/bip/public/rada_miejska/interpelacje/8/VIII_3710.pdf

By skorzystać z obniżki, wystarczy wypełnić i złożyć prosty wniosek. 

https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/33839/2020/4/1/

http://www.zlm.lodz.pl/index2.html

Wypełnione wnioski należy składać do 20 kwietnia, jedynie w formie elektronicznej na  adres e-mail: przedsiebiorcy@zlm.lodz.pl

Przedsiębiorca musi pamiętać o podaniu zwrotnego adresu e-mail, na który będzie wysłane potwierdzenie przyjęcia wniosku, a następnie informacja o przyznanej bonifikacie.

Jedynym warunkiem uzyskania takiej obniżki jest brak zaległości w czynszu i opłatach z tytułu najmu oraz w podatku od nieruchomości.

Więcej informacji na temat wniosków można uzyskać po numerami telefonów: 42 628 70 84; 42 628  70 85; 42 628 70 86

Zarząd Lokali Miejskich zwraca uwagę, że dla osób, dla których faktury wystawiono przed złożeniem wniosku przewidziane są oczywiście odpowiednie korekty.

Kontakt